Близько тисячі тернополян, які були в АТО чи належать до пільгових категорій, отримали ділянки на Микулинецькій. Аби підготувати земельний масив до забудови, потрібні мільйони. Рекультивацію та прокладання комунікацій оплачує міський бюджет
Земельний масив, площею майже 90 гектарів, Тернопільська міська рада визначила як місце надання ділянок учасникам бойових дій та громадянам пільгових категорій. Майже вся земля уже має власників, але не усюди можна почати будівництво: територія, яку відвели під роздачу, — це колишні поля фільтрації цукрового заводу. Тобто там перепади висоти, відсутні належні заїзди та комунікації.
Коли територія буде придатною?
Аби допомогти людям, міська рада прийняла ще одне рішення — про рекультивацію території та підготовку її до забудови. Процес недешевий та довготривалий. Точної суми і термінів реалізації у міськраді не називають.
У редакцію «RIA плюс» часто звертаються АТОвці та пільговики, які взяли земельні ділянки, але мають питання: «Коли територія буде придатною до освоєння?». З тим питанням, а також за роз’ясненнями щодо самої рекультивації та кількості отримувачів землі, журналісти газети звернулися до міської ради.
У прес-службі повідомили, що у 2014 році на сесії міської ради дали дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення землі 801 учаснику бойових дій на вулиці Микулинецькій. З них 737 громадянам проекти затвердили, і люди зареєстрували право власності. Щодо соціальних пільгових категорій, то дозвіл на складання проектів отримали 260 громадян. З них 259 отримали рішення про затвердження документації й зареєстрували право власності. Учасники АТО отримали земельні ділянки й в інших локаціях міста, зокрема, сім’ї загиблих.
Є оголошення про продаж земельних ділянок
— На території міста передали безкоштовно у власність земельні ділянки для будівництва індивідуального житла 12-ти сім’ям загиблих учасників АТО, — інформують у прес-службі міської ради. — Ще десятьом сім’ям загиблих учасників АТО надали дозволи на складання проектів землеустрою, і люди вже готують документацію.
Щодо підготовки земельного масиву на вулиці Микулинецькій, то, як пояснили в міській раді, роботи з рекультивації тривають не перший рік.
— Щорічно виділяються кошти на проведення рекультивації земельної ділянки на вул. Микулинецькій. У 2019 році видатками бюджету розвитку на рекультивацію земель кварталу садибних житлових будинків тут передбачили півтора мільйона гривень, — кажуть у прес-службі. — Роботи розпочнуть за сприятливих погодних умов.
Кінцевий термін закінчення робіт, після яких вся територія буде придатна для будівництва, не називають. Тож чи завершать роботи цьогоріч, невідомо. До речі, лише частина отримувачів ділянок мають намір будувати. На сайтах з продажу нерухомості є багато оголошень щодо ділянок на вулиці Микулинецькій. Ціна шести соток, а саме така площа наділу, — 3-5 тисяч доларів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер