Партнер рубрики Події

Шестиденка – не страшна, якщо правильно організувати навчання і відпочинок

Шестиденка – не страшна, якщо  правильно організувати навчання і відпочинок
Через перехід школярів Тернопільщини на шестиденне навчання на сполох б’ють як деякі школярі, так і деякі батьки. Дорослі хвилюються, що шестиденка може позначитись на здоров’ї школярі. Психологи ж кажуть, якщо буде дотримано трьох умов, хвилюватись нема чого

- Моя дитина, як почула про те, що вчитись треба буде і у деякі суботи,  не охоче взагалі згадувати про школу, - каже тернополянка Ірина Андрощук.  – Частково я її розумію. Але, з іншої сторони, ми свого часу також вчились у суботи. І нічого страшного не було.

Утім, жінка хвилюється, що через такі зміни дитина  гірше вчитиметься,  не встигатиме відпочивати.  

Чи «страшна»  шестиденка  - пояснює психолог, методист, що відповідає за роботу психологічної служби освіти міста Тернополя, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Несмашна.

- Є  затверджені норми Міносвіти,  граничне навантаження. Зрозуміло, що за ці межі бажано не виходити, - каже вона. - Надмірне навантаження впливає на нервову систему: дитина може фізично втомлюватись і, відповідно, за один день відпочинку може не встигати відновлюватись.  Тому і  існують норми щодо того, як має бути розподілене навчання. Приміром – найважчі уроки у школах ставлять у середу-четвер, а найлегші – у п’ятницю.

Також, за умови вимушеного переходу на шестиденне навчання, батьки мають долучитись  до організації відпочинку.  Наприклад, не примушувати дитя відразу після закінчення уроків виконувати домашні завдання, розподіляти його виконання у вільний час, чи зробити загалом вихідний суцільним днем відпочинку.


- Якщо перевантажувати дитину,  може бути перевтома, - каже пані Несмашна. - Виснажується не просто організм, а нервова система. І дитина вже важче сприймає навчальний матеріал, є млявою, можуть загострюватись якісь хронічні захворювання. Але я думаю, що у цьому випадку педагоги повинні розробити програму так, аби проблем не виникало.

Тобто, за словами психолога, йдеться про складання  розкладу адміністрацією школи відповідно до санітарних норм, правильної організації навчального процесу власне педагогом – давати чи не давати домашні завдання, у які дні, та від організації батьками вдома режиму відпочинку дитини. 


 -  Також варто апелювати до того, що відпочиватимуть діти також довше, - додає психолог. - Налаштовувати дитину на те, що зараз ти попрацюєш, але тоді матимеш довші канікули. 
 

Відео дня

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Andriy

    Вельмишановні стурбовані!

    Тіштеся, що по школах не ходять лугандонців і москалі.

    А по нашому місті не стріляють "гради".

    Це не є страшна проблема 6 днів навчання чи 6 днів праці.

    За СРСР праця в Україні стала гріховним заняттям.

    Якщо питання в навчальній програмі - формуйте громадські об’єднання і хай НАСПРАВДІ ЗАЦІКАВЛЕННІ в якості шкільної освіти батьки працюють з МОН. На сьогодні, благо, МОН є достатньо відкрите.



    Не оголошуйте надзвичайну стурбованість, а працюйте.

    Не нийте, бо інші лежать у сирій землі, або є скаліченими.
  • Наталія Герасимчук

    цікаво знати,чи хоч хтось з тих хто придумав 6 денку,продовжить свій робочий тиждень ще на один день?? і чи врахували те,що діти відвідують ще й різні гуртки??
  • Маховик правди

    Будем говорити так ,що при нинішній системі освіти шестиденка може дуже негативно вплинути на дітей оскільки зараз навчальна програма дуже насичена і можна рахувати то, що зараз проходиться за рік колись вивчалося 2 роки . При нинішній освіті діти садять собі конкретно зір ,дуже велике моральне виснаження .Діти приходять в 15.00 і ще при цьому треба відпочити ,а вечером ще купу уроків робити звичайно ,що мало хто таке витримає  . І вся ця х....я через те ,що ввели купу непотрібних предметів типу друга іноземна мова , релігієзнавство і таке подібне бо новоспечених викладачі кудась треба запхати . Коли я вчився такого б..ва не було і всі нормально вчилися , мали золоті медалі , всі були задоволені і від цього рівень освіти не падав .У нас було стабільно 6 уроків в 13.00 вже всі були дома, і задавали домашне завдання в десятки разів меньше щоб діти краще могли засвоїти матеріал ,була одна іноземна мова і не було різноманітного шлаку ,а коли вчились по суботах то це була повна розслабуха .

    Sammer reply Маховик правди

    Маховиче, ти  такий матюкливий! Та ти , певне, москаль? Бо тільки москалі так матюкаються. )))

    Маховик правди reply Sammer

    Українці ще більше матюкаються навіть на тверезу голову .
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 На фронті загинув відомий волонтер Едуард Хатмуллін. Прощатимуться з воїном у Шумську 21:00 Біля Катедри на Великдень відбудуться гаївки 20:01 З фісташками, трояндами та позолотою: скільки коштують авторські паски та де придбати 19:00 Як відбуватимуться богослужіння на Великдень у тернопільських церквах Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 18:10 Підтвердили загибель військовослужбовця з Підволочиської громади 17:06 «Діду, рятуй, бо бабуся б'є маму»: засудили за те, що, розбороняючи, вдарив сусідку 16:05 Аварія на Замонастирській — рух транспорту ускладнений 15:35 200 доларів і 500 гривень: жителя Тернопільського району підозрюють у підкупі працівників поліції 15:03 Скуповують м’ясо та паски: як тернополяни готуються до Великодня photo_camera 14:05 У Тернополі 18 багатоквартирних будинків відремонтують на умовах співфінансування 13:20 Як отримати посвідчення донора крові у Тернополі: «20 хвилин» перевірили photo_camera 12:40 У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток photo_camera 11:30 У Гусятині 17-річний хлопець на мотоциклі зіткнувся з автобусом 11:05 Тернопільського лікаря нагородили грамотою Верховної Ради «За заслуги перед українським народом» 10:25 На 2 і 3 травня в районі вулиці Сахарова змінили рух громадського транспорту 09:46 Школярка з Заліщиків отримуватиме стипендію Президента 09:00 Тернопільська громада втратила захисника Руслана Зазуляка 08:01 Тарифи на платні медичні послуги Тернопільської міської дитячої лікарні затвердив виконком (документ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up