Любов схожа на наркотик: людина не контролює себе

Любов схожа на наркотик: людина не контролює себе
У стані закоханості, за твердженням психологів, людина може перебувати від місяця до двох років. Згодом це переростає у прив’язаність та справжню любов або закінчується розривом стосунків.

Романтична закоханість, на переконання вчених, - це свого роду божевілля, яким керують гормони. Однак стверджують, що щире почуття любові, прив’язаності та спокою життєво необхідні для кожної людини.

Кожен із нас трактує поняття «любов» по-своєму. З медичної точки зору, слово «кохання» також має свою основу, яка пов’язана з роботою центральної нервової системи нашого організму. 

Людина починає відчувати любов чи не з народження, говорить психолог Антоніна Богачук.

В усьому «винні» гормони 

- Немовля ще з колиски нагодоване любов’ю своєї мами, - говорить спеціаліст. - Чим більше малеча віком до року відчуває піклування й турботу неньки, тим більше ресурсів вона накопичує, відповідно, згодом віддає свою любов більшій кількості людей. Якщо ж дитина не відчуває цього, усе відбувається з точністю до навпаки - у неї немає ресурсів, якими вона може ділитися з оточуючими. 

Інтимно-особистісне спілкування - необхідна складова в житті кожної людини, продовжує пані Антоніна. Особливо це помітно у підлітковому віці, коли активно «грають» гормони. Уже в юнацькому віці у хлопців і дівчат може виникати перша романтична закоханість.  

Якщо розглядати любов з медичної точки зору, то в усьому «винні» гормони.

Відео дня

- У мозку людини синтезується фенілетиламін, який ще називають «речовиною любові», - пояснює психолог. - Доволі проста хімічна реакція викликає просто колосальні емоції:  емоційний та енергетичний підйом, збудження, симпатії, сексуальність. Фенілетиламін синтезується в організмі, як правило, на початковому етапі виникнення почуття любові. 

На думку деяких учених, за розвиток подальшої закоханості відповідають ендорфіни, тобто «молекули довготривалих любовних стосунків». Вони впливають на опіатні рецептори, тобто володіють морфієподібним ефектом. З точки зору хімії, ендорфіни викликають анальгезію (притупляють біль), ейфорію (тому їх називають «гормонами радості», впливають на пам’ять і здатність навчатися). 

Блокуються негативні емоції

Гормон окситоцин виробляється в гіпоталамусі. Він викликає скорочення гладкої мускулатури (у тому числі і матки). Існує гіпотеза, що окситоцин викликає почуття вірності. 

Вивчаючи та аналізуючи праці вчених-хіміків, також можна знайти логічне пояснення виникнення сексуального стимулу та ерекції у чоловіків. Без хімії, як бачимо, нікуди.

Недаремно медики порівнюють почуття закоханості зі станом наркотичного сп’яніння, адже людина повністю не контролює себе. Адже кажуть: любов сліпа. І це справді так. 

- Коли ми закохуємось, відключаються конкретні ділянки мозку, які пов’язані з негативними емоціями, плануванням, важливими соціальними оцінками, пильністю і страхом, - наголошує Антоніна Богачук. - У такому стані відбувається зниження когнітивних функцій, тому людина не помічає недоліків партнера або реагує на них позитивно. Виникає стан ефорії та цілковитого захоплення об’єктом своєї пристрасті.

За підрахунками вчених, у стані такої сліпої романтичної закоханості людина може перебувати від місяця до двох років. 

За словами психолога, це не може тривати довше. Адже людина повинна розвиватися, а не лише зациклюватися на своїй другій половинці. А піки романтичної закоханості можуть бути упродовж усього тривання стосунків. 

- Поступово романтичну закоханість змінюють прив’язаність, довіра, повага, що є також складовими любові, - продовжує вона. - Людина повинна відчувати свою індивідуальність, вона повинна розвиватися. У стосунках має бути присутня здорова свобода. Звісно, кохана людина та особистісні стосунки мають бути на першому місці, але це не повинно заповнювати все життя людини. Інакше можна говорити про нездорову прив’язаність, коли людина не бачить сенсу існування без конкретної особи. 

Спеціаліст радить усім тернополянам перечитати працю відомого вченого Еріха Фромма «Мистецтво любити». У праці йдеться про те, що стосунки між жінкою і чоловіком - це колосальна робота, яка вимагає багато зусиль, жертв, змушує йти на поступки. 

- Хімічна реакція - це добре, але вона з часом минає, - говорить пані Богачук. - Є хороший вислів: «Робота - це не любов, а любов - це робота». Щоб романтична закоханість переросла у справжнє міцне почуття любові, над стосунками потрібно працювати, причому дуже інтенсивно. 

Кожен трактує кохання по-своєму. І це природно, стверджує фахівець. У любові є різні іпостасі: жадання, романтика і прив’язаність. Ці три сторони можуть працювати в різній комбінації, видозмінюватися. Можна закохатися у когось перед тим, як займаєшся з ним любов'ю, можна стати глибоко прив'язаним до когось, а потім закохатися в нього, а можна мати сексуальні стосунки з людиною, закохатися в неї, а потім стати глибоко прив’язаним до людини. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    Почитала і знудилася,ну як можна так про любов писати, як на дуже нудному уроці престарілої вчительки. робота..зусилля..жертви...а ще запутанність в термінах,кохання і залежність це всетаки різні речі- як вино і алкоголізм, сукня і шопоголізм. Похоже психологу варто трохи начитатися і самій пройти пару годинок психотерапії. щоб не транслювати клієнтам позицію жертви чи раба на плантантації. я хочу ,щоб мене посто любили ,а не "працювали над стосунками ,причому дуже інтенсивно" спаси мене господь від такої любові.

    Анонім reply Анонім

    Дуже вірно!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:05 Тернопільського лікаря нагородили грамотою Верховної Ради «За заслуги перед українським народом» 10:25 На 2 і 3 травня в районі вулиці Сахарова змінили рух громадського транспорту 09:46 Школярка з Заліщиків отримуватиме стипендію Президента 09:00 Тернопільська громада втратила захисника Руслана Зазуляка Від читача 17:45 Реадаптація ветеранів на робочому місці 08:01 Тарифи на платні медичні послуги Тернопільської міської дитячої лікарні затвердив виконком (документ) 22:00 Безкоштовні курси водіння пропонують для мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців 21:06 Засліпили фари: жінка, яку збили на трасі поблизу Борщева, померла до приїзду швидкої 20:00 Його бригаду найбільше «люблять» окупанти: історія молодого командира гармати 18:00 Лікарку з ВЛК звинувачують в підробці медичного висновку для військовозобов'язаного 17:03 У Великій Березовиці загорілася вантажівка з бочкою (ОНОВЛЕНО) 16:03 Як отримати посвідчення донора крові у Тернополі: «20 хвилин» перевірили photo_camera 15:40 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 1 травня 15:05 Розклад богослужінь та графік освячення пасок у церквах Тернополя 14:45 У Тернополі чоловік випав з вікна багатоповерхівки 14:00 На вулиці Сахарова понижують висоту бордюрів на переходах 13:30 Квадромарафон «RUN 4 VICTORY»: компанія МХП проводить благодійний забіг у чотирьох містах України (новини компаній) 13:00 У Тернополі двом вулицям мікрорайону «Південний» присвоїли нові назви 12:23 У потічку на Підволочищині знайшли тіло 81-річної жінки 12:00 Вибір матраців-топперів у місті Тернопіль (на правах реклами)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up