"Онлайн можна отримати пораду, але не консультацію". Тернопільські лікарі про лікування через соцмережі

"Онлайн можна отримати пораду, але не консультацію". Тернопільські лікарі про лікування через соцмережі

З розвитком соцмереж чимало медиків розпочали популяризувати свою професію саме на онлайн платформах. Кажуть, що таким чином легше донести людям необхідну інформацію.     

Серед тернопільських лікарів теж є чимало тих, хто використовують, наприклад, Facebook, як платформу для популяризації своєї діяльності. 

Обізнані люди - здорові люди

Лілія Левенець уже 15 років працює лікарем жіночої консультації у другій міській лікарні. У соцмережах вона пише зазвичай про найактуальніші запитання, які отримує на прийомах чи у повідомленнях. Зареєструвалась пані Лілія у Facebook та Instagram близько трьох років тому. Лікарка пише просто і доступно, щоб було зрозуміло для людей. 

- До мене щодня приходять повідомлення і в месенджер, і у вайбер. Пишуть різні питання, хочуть консультацію, - продовжує Лілія Левенець. - Багато людей, які пишуть онлайн або з інших міст, або не мають змоги прийти, або вони уже були в одного лікаря, але хочуть почути думку ще іншого. Але я завжди всі кажу, що гінекологія - така сфера, в якій неможливо людину проконсультувати заочно. Але, якщо у жінки аналізи всі на руках і вона просто хоче консультацію незалежного лікаря, то я не відмовляю.

Якщо за один тиждень до пані Лілії на прийом приходить близько 20-ти жінок з однаковим діагнозом, то це стає темою поста. Жінка роз’яснює, що завдяки вчасному медогляду у гінеколога можна запобігти захворюванням. Лікарка вважає, що у соцмережах мали б бути активними всі медики, оскільки вони могли б доносити до більшої кількості людей потрібну інформацію. І тоді було б більше здорових людей. Бо зробити профілактику значно легше, ніж лікувати хворобу. 

Онлайн поради, але не консультації 

Галина Безкоровайна в сфері дерматології працює 15 років. Її батько -  відомий в Україні лікар дерматовенеролог Олександр Хара. У в 2015 році створив приватну клініку і після його смерті, доньці довелось справу продовжувати самій. Рекламою своєї клініки в медіа, як каже Галина, вона не займається. І вважає, що найкраща реклама для неї - це відгуки пацієнтів. Поради онлайн вважає дуже корисними, бо так росте обізнаність пацієнтів та ступінь довіри до лікаря. 

- Але я категорично проти консультацій онлайн, по вайберу та порад щодо самолікування, чим займаються деякі лікарі, аби збільшити свою популярність та кількість підписників, - продовжує лікарка. - Тому мій акаунт здебільшого ознайомлювальний - мої навчання, робочі поїздки, конгреси, новинки в сфері моєї діяльності. Чи мають таке робити інші лікарі ? Насправді, це важко, і за постійними навчаннями, роботою, поїздками, часто просто не вистачає часу.

Найчастіше Галина Безкоровайна займається просвітницькою діяльністю вживу: лекції, семінари, безкоштовні тематичні огляди, присвячені певній даті чи події. 


Стоматолог це не страшно

Стоматолог Андрій Салагорник  з 2009-ого року мав приватну практику  і керував стоматологічним відділенням військового госпіталю. Зараз заснував стоматологічну клініку. Популяризує свою роботу в соцмережах, бо вважає, що в 21-ому столітті гріх не користуватися засобами комунікації на такому рівні.

- Це швидко і дуже інформативно для самого пацієнта, - каже Андрій. - Він може подивитися на схожі до його випадки та побачити методи їх лікування і кінцевий вигляд. Оскільки відношення більшості людей до стоматологів і лікарів взагалі ще досі залишається негативним, бо в більшості - ,, це постсовокове сприйняття", то необхідно його міняти. І це можна робити популяризацією своєї справи у соцмережах. 

Лікар каже, що пацієнти часто хочуть отримати консультацію онлайн, але це те саме, що клізму ставити по телефону. У своїх постах чоловік більше пише про необхідність відвідування стоматологів. І, що це зовсім не страшно, а профілактика обходиться дешевше, ніж лікування. І чим довше ходиш з проблемою, тим більше часу і грошей потрібно буде для її вирішення. 

Аби у пацієнтів був широкий вибір

Судинний хірург Юрій Свідерський у своїх соцмережах розповідає про нові високотехнологічні методи лікування варикозу, який і займається. Чоловік зараз працює у Житомирі, але з 2000-ого року протягом 16 років працював у судинній хірургії Тернопільської обласної лікарні, де пройшов шлях від інтерна до завідувача відділом. 

- Я займаюся новими високотехнологічними методами лікування варикозу. Проблема в тому, що "нові" вони лише для нас, - каже пан Юрій. - У світі дані маніпуляції виконуються більше 15 років і є визнаним "золотим стандартом" для лікування цієї патології. Виходячи з цього назріла необхідність заповнювати інформаційний вакуум у даній сфері, а соцмережі виявилися цілком придантою платформою. 

Лікар старається публікувати пост щотижня. Спершу теми обирав сам, далі зрозумів, що його, як лікаря, цікавлять геть інші речі, ніж пацієнтів. Тому почав прислухатися до них і намагається задовольнити саме цікавість людей, а не вистрілювати в простір сухими медичними інформаційними викладками. 

- Мені, як лікарю, освітлення даної проблеми в мережах допомагає донести пацієнтам, що сучасна медицина надає широкий спектр різноманітних послуг, - додає лікар. - І вирішення проблеми із власним здоров’ям ніколи не обмежується одною методикою. 

Юрій Свідерський вважає, що усім лікарям, які володіють новими високотехнологічними способами лікування варто популяризувати свою сферу в інформаційному просторі, аби у пацієнтів був широкий вибір. 

 

Коментарі (2)
  • Pavel Dulevich

    Антитіла до тиреопероксидази- 419 IU/ml це норма?
  • Oksana Oksana

    ЛЮДИ!!!!!!!!!! НЕ ЙДІТЬ ДО  ТІЄЇ ЛЕВЕНЕЦЬ! ВОНА МЕНЕ ЧУТЬ НЕ ЗАГРОБИЛА ТА ЧУТЬ ДО СМЕРТІ НЕ ДОВЕЛА!!!! МИ БУДЕМО ЦЕ ВСЮДИ РОЗКАЗУВАТИ ТА РОЗГОЛОШУВАТИ. ЛІКУВАЛА, ЛІКУВАЛА, ТО ТРУБКУ НЕ БРАЛА, ТО ЙДІТЬ В СІНЕВО ТО ЙДІТЬ І ПАНАКЕЮ, ТО БРЕШЕ ЩО ПАНАКЕЯ НЕ ТАК АНАЛІЗИ РОБИТЬ, ТО ВЖЕ З СІНЕВОМ В НЕЇ ПРОБЛЕМИ! ТО ЙДІТЬ В ДЕРЖАВНУ ТО В ПРИВАТНУ КЛІНІКУ ПАНАКЕЯ!!! ТАК ДОЛІКУВАЛАСЯ, ЩО З ТЕМПЕРАТУРОЮ В РЕАНІМАЦІЮ ЗАБРАЛИ! ЛЮДИ!!! ОБХОДЬТЕ ЦЕ ПАДЛО ДЕСЯТИМ ДОРОГАМИ!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

11:03 Засудили АТОвця, який убив рідних тітку і бабусю, а за три дні до цього… замовив їм труни 10:01 Щоб свята пройшли весело і без небезпечних пригод 09:02 Понад 100 тернополян отримали відзнаки та подарунки від міського голови Тернополя 08:00 Перший Ленінопад стався 8 грудня Від читача 10:07 Співпраця з Тернопільською РДА щодо сприяння зайнятості працівників, які підлягають вивільненню 07:00 Погода у Тернополі на 8 грудня: хмарно, +4° 20:31 Підручний посів шосте місце у естафетній гонці 19:02 Італійка показала у фільмі, як за старою світлиною шукала в Україні будинок свого дідуся-єврея 18:01 ТОП-5 книг, які надихають робити добро в найчарівнішу пору року photo_camera 17:01 5 років тюрми і позбавлення права керування отримав водій за смертельну ДТП stars 16:01 Борці греко-римського стилю здобули дві "бронзи" Міжнародних змагань 15:01 “Бажають прожити ще 100”: історія Антоніни Павлівни, які виповнилось сто років stars 14:00 Чому тернополян називали «кавунами» 13:03 Ожеледиця і снігопади: як «вижити» водіям на зимовій трасі і що мати в машині 12:01 Депутати міської ради внесли зміни до бюджету Тернопільської громади на 2019 рік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up