П’ять правил безпечної поїздки на роботу за кордон

П’ять правил безпечної поїздки на роботу за кордон
  • Приїхали на місце – ні умови праці, ні кількість годин, ні умови проживання не відповідали тому, що нам обіцяли в кадровій агенції, скаржиться читачка.
  • Уважно читайте умови угоди – навіть те, що написано дрібним шрифтом, радить менеджер з персоналу.

Тернополянка Любов Матушевич днями виїжджає до Польщі на роботу. Вже навіть спакувала валізи. Однак, днями подзвонила сусідка, яка виїхала трьома тижнями раніше. І з якою вони мали працювати в одного роботодавця.

  • Марія такі жахи розповідала, що, чесно кажучи, я вже задумуюсь, чи їхати взагалі, хоча вже навіть квиток на руках, - розповіла у редакції Любов Матушевич. – Що коли вони з сином приїхали на місце – ні умови праці, ні кількість годин, ні умови проживання не відповідали тому, що нам обіцяли в кадровій агенції.

Замість 2-3-місної кімнати – барак на 10 чоловік

Жінка каже, що знову звернулась до кадрової агенції, аби все уточнити. Там її на словах запевнили, що все буде добре. А з сусідкою, ймовірно, вийшло якесь непорозуміння.

  • Добре собі непорозуміння – замість 10 годин роботи – 12-14, замість проживання в одній кімнаті 2-3 людей – барак на 10, - каже Любов Матушевич. – Окрім того, сусідка розповідала, що роботодавець забрав її закордонний паспорт і тримав у себе майже два тижні. Тому про пошуки іншої роботи було годі думати.

Жінка просить поради читачів та надійних кадрових агенцій, як поїздку на роботу за кордон зробити безпечною. Її питання ми адресували до Асоціації роботодавців.

Менеджер з персоналу Асоціації роботодавців Світлана Повар стверджує: убезпечити себе можна, неретельно перечитавши та вивчивши умови угоди, яку ви підписуєте. Вдумливо читати варто навіть те, що написано дрібним шрифтом. Нікому не віддавати свій закордонний паспорт і зробити ксерокопії важливих документів. А також – «назубок» вивчити телефони консульства чи посольства України в тій країні, до якої ви вирушаєте.  

5 правил безпечної поїздки

1.Обережно з паспортом!

Нікому не віддавайте свій паспорт, окрім працівників посольства, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

2. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів!

Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи та будь-яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці - окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним або друзям в Україні. Завіряти у нотаріуса їх не потрібно. У разі втрати оригіналу, ви можете пред’явити ксерокопію в консульстві, аби, приміром, виїхати додому.

3. Не виїздіть із країни, поки не отримаєте чіткої інформації про робоче місце і місце проживання.

З’ясуйте кількість робочих годин, кількість вихідних. Зверніть увагу на умови праці і проживання. Повідомте рідним або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.

4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій!

Занотуйте контактну інформацію посольства/консульства України в країні, до якої збираєтеся і дізнайтеся більше, як мінімізувати ризик стати жертвою.

5. Уважно читайте угоду!

Уважно читайте угоду про працевлаштування, з якою ознайомлюєтесь в кадровій агенції, а підписуєте з роботодавцем. Читайте навіть те, що написано дрібним шрифтом. Там є абсолютно вся інформація. Проте, якщо ви приїхали на місце і деяка інформація не відповідає дійсності, звертайтесь до роботодавця чи до посередника, який підшукав саме цей варіант роботи.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:45 Писанку висотою понад метр розпишуть на тернопільському фестивалі «Великодні мотиви» 15:13 Передчасно відійшла у вічність доцент ЗУНУ Олександра Марцінковська 14:09 Водій, якого дістали з салону машини у Копичинцях, потрапив до реанімації. Стали відомі обставини аварії 13:35 Захищаючи Україну, загинув молодий снайпер з Ланівців – Микола Юрчишин Від читача 14:50 Питання-відповідь. Чи потрібно пред’являти військовий квиток під час реєстрації особи як безробітної? 13:05 Житель Тернопільщини незаконно «нарубав дров» на 270 тисяч гривень 13:05 Велике прибирання: У Тернополі стартувала загальноміська толока (пресслужби) 12:01 У Західноукраїнському університеті обиратимуть ректора. Чи балотуватиметься знову Андрій Крисоватий? 11:10 Дошкільнят із Заліщиків навчали дорожній грамоті, а учнів – поведінці на канікулах 10:27 У Кордишеві горів православний храм. Чи був це підпал? photo_camera 09:55 Робота у Тернополі: свіжі ваканcії від тернопільських компаній 09:39 У промисловому районі Тернополя вимикатимуть світло. В Обленерго пояснили причину 09:00 На Тернопільщині прогнозують холодну та вітряну погоду. Будьте обережні на дорогах 08:01 Сьогодні, 29 березня – Всесвітній день фортепіано і шанувальників Кока-Коли 08:00 Цей день в історії, 29 березня: Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин 21:05 Тернопільські плавці здобули 26 медалей на міжобласному турнірі 20:29 В низці сіл поблизу Тернополя 29-го березня вимкнуть світло через плановий ремонт 20:00 «У труні поховали не мого брата!». Сестра військового зі Збаражчини у пошуках правди 19:31 Юна волонтерка з Лановеччини передала дві тисячі гривень на машину для ЗСУ 19:03 Патріотична горілка та ковбаса в жовто-блакитній упаковці: які товари продають в магазинах Тернополя photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up