Безпліддя можуть лікувати до двох років

Безпліддя можуть лікувати до двох років

Де працюють кабінети планування сім'ї та клініки, дружні до молоді, як зберегти репродуктивне здоров'я та як планувати народження дитини,  розповіли медики

30%  людей в  Тернопільській області за даними анонімного опитування починають вести статеве життя, не досягнувши повноліття. При цьому вони далеко не завжди згадують про необхідність використовувати контрацептиви для захисту власного здоров'я та запобіганню небажаної вагітності, йшлося на прес-конференції, присвяченій Всеукраїнському тижню планування сім'ї.

 —  В такому юному віці вагітність тягне за собою декілька небезпек?  – каже доцент Тернопільського медуніверситету Наталія Петренко. — По-перше дитина може народитися кволою, із багатьма медичними проблемами. Не застрахована від проблем і матір, організм якої не готовий справитись із складним завданням виношування плода. По-друге, соціально-економічні наслідки часто бувають трагічні. Ні батько, ні матір не готові створити власну сім'ю, нести фінансову відповідальність за немовля. Крім того  їх життєві перспективи істотно звужуються.

Обласний акушер-гінеколог Олексій Федченко наголосив, що кабінети планування сім’ї є в кожній жіночій консультації у лікарнях міста і області. Фахівці, які там працюють, готові надати конкретні поради стосовно планування вагітності та підготовки до неї.  Служба планування сім’ї за 20 років своєї діяльності вплинула на зменшення числа абортів у області. Якщо в 1997 році на Тернопільщині робили більше 10 тисяч абортів, то сьогодні значно менше. Служба активно вела і веде пропаганду серед молоді щодо необхідності використання контрацептивів, ведення здорового способу життя та запобіганню абортів.

Відео дня

Перебороти сором'язливість юних тернополян покликана група клінік, дружніх до молоді. На основі цього підходу такі клініки діють в обласній і міській дитячих лікарнях, наркодиспансері,  обласному центру профілактики СНІДу, обласному Перинатальному центрі. З 09.00 до 16.00 лікарі проводять профілактичні огляди для молодих людей, в тому числі стосовно питань вагітності та статевої гігієни, на засадах  анонімності та доброзичливого ставлення.

Торкнулися медики і особливостей протікання вагітності у жінок із ВІЛ-СНІДОМ. Для них обов'язковою вимогою є проходження в період вагітності антиретровірусної терапії, яка запобігне передачі небезпечного вірусу дитині. У випадку додаткових ускладнень в передпологовий період жінки повинні спостерігатися у обласних пеританальних центрах. Крім того на 38 тижні вагітності їм рекомендують зробити спеціальний вид кесаревого розтину.

Згадали присутні медики і про тему безпліддя.  За статистикою кожна 5-7 пара виявляються сьогодні безплідною, причому жіноче і чоловіче безпліддя зустрічається майже однаково часто.  Згідно з  медичними нормативами людей до 35 років можуть лікувати від безпліддя консервативним способом до 2 років, після 35 років – 1 рік. Після цього їх направляють в заклади, де проводиться штучне запліднення, у випадку Тернопільської області – в Івано-Франківський центр репродуктивного здоров'я.

До слова, репродуктивним здоров'ям жінки після 40 років почав опікуватися проект „Жіночність майбутнього”, який працює з травня цього року в 15 областях України. Він стосуватиметься жінок, яким виповнилося 40 і більше років, для яких існує високий ризик клімактеричного синдрому. Серед них проведуть анонімне анкетування, за результатами якого відберуть 6 тисяч жінок із найбільш загрозливими симптомами і підлікують. Синдром небезпечний онкологічними ускладненнями, проблемами із сердцем та погіршенням розумових здібностей.  

Оплата послуг для породіллі відбувається через благодійні внески або за страховими полісами, кажуть медики.

- В Конституції прописана стаття про бесплатну медицину в Україні. – кажуть лікарі.   -  Але де-факто бесплатно обслуговують лише декілька категорій громадян: багатодітній матері, соціально незахищені верстви населення (за наявності віддповідних довідок із соціальних служб), інваліди та ветерани АТО. Решта людей повинні оплачувати медичні послуги. Це реальність наших днів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У місті на Тернопільщині відновили дзвін старовинного годинника на ратуші 20:00 На вулиці Батьківського двоє тернополян зробили стихійне сміттєзвалище — як відповідатимуть 19:03 Через обмеження тепер затори: чи ремонтуватимуть аварійний міст біля технічного університету photo_camera 18:25 У Тернополі розшукують молоду жінку Від читача 22:29 Тумба Кварцит 110 18:00 Сенатору США, який має чортківське коріння, присвоїли звання «Почесний громадянин Чорткова» 17:00 У Тернополі презентували інформаційно-координаційну платформу для ВПО 16:00 Поліція розшукує 52-річного тернополянина 15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up