Колекцію календариків віддала в музей

Колекцію календариків віддала в музей

У колекції тернополянки Діани Олійник більше 400 календариків. Жінка збирала їх ще у школі. Багато років колекція не поповнювалася, а просто лежала в коробці в комірчині. Тож якось під Новий рік вона вирішила розпрощатися з назбираним.

– Вирішила скористатися порадою психологів, які радять позбуватися старих речей, яких не торкався кілька років. Відтак колекцію календариків, яка багато часу пролежала без діла в комірчині, вирішила винести з хати, – каже жінка. – Діти не зацікавилися паперовими календариками, син грається лише тими, що переливаються і змінюють картинку. Просто викинути шкода, на роботі порадили зателефонувати в музей, може їм згодиться. 

Колекція тернополянки зараз займає два альбоми для фотографій, на деяких сторінках календариків не по два – а з десяток. Поділені календарики тематично – міста, артисти кіно, цирку, олімпійські чемпіони, природа, її охорона, рідкісні рослини і пам’ятки старовини та архітектури, мультфільми, кораблі, автомобілі, страхування.

– Колись календарі випускали серіями, – розповідає Діана. – Легко було збирати серії артистів – відомо, що їх мало бути 12. А зібрати серії, наприклад, з кадрами мультфільмів, було великою удачею.

Відео дня

Багато календариків жінка купувала сама, частину вдалося долучити до колекції обмінюючись.

– Пам’ятаю, що в нас у класі практично кожен щось колекціонував – календарики, марки, обгортки від цукерок, етикетки від продуктів у магазині, етикетки від вин, жуйок, листівки, значки, – продовжує Діана. – Сама вона колекціонувала практично все з переліченого. Але, переживши три переїзди в інші квартири, з тих колекцій залишилися хіба що календарики. Та й то вже багато років колекцію не поповнювала.

А колись кожна вільна копійка йшла на календарики.

– Паперові календарики коштували 2-3 копійки, з золотистим тисненням – 6. Паперові практично ніколи не продавали поштучно, інколи заради омріяного екземпляра доводилося витрачати 20-50 копійок, – розповідає співрозмовниця. – У “Союздруці” такі популярні речі любили продавати наборами – заради одного календарика треба було купити конверт з маркою, одну чи дві листівки, могли там бути і марки чи кілька календариків. Набори формували так, щоб багато календариків повторювалося. Тому збирати копійки на своє захоплення тоді було складно.

Головне було – сконцентруватися на тематиці, а від зайвого позбуватися.

– Так вдалося виміняти два рідкісних календарики-кадри з мультику “Як Маша посварилася з подушкою” – вже не пригадую які, але обміняла якісь календарики, яких у мене не було по два і тематика яких мене не цікавила.

Деякі календарики пошкоджені, ніби їх зім’яли, а потім розрівняли, але діти збирали усі картки, адже вони потрібні були для серії.

Окрему частину колекції складають пластикові календарики, які змінюють картинку.

– Ми називали їх переливними календариками, бо вони змінюють кольори і картинку. На багатьох з них кадри з мультфільмів. Частина – кадри з фільмів, – деталізує жінка. – Два календарики батько привіз з курорту, як сувенір про Лермонтовські місця. А загалом переважно купувала сама. Кожен вартував колись 40 копійок. За ці гроші можна було купити два буханці хліба.

Цими пластиковими календариками любить гратися менший син тернополянки, тож у музей вони поки не потраплять.

 

Коментар

Ірина Ленчук, головний зберігач фондів обласного Краєзнавчого музею:

– Якщо колекція непотрібна, її можна принести в музей. Ми ведемо картотеку, описуємо колекцію і записуємо інформацію про людину, яка дарує свою колекцію – коли народилася, звідки родом, ким працює, чим захоплюється. Ніколи не викидайте листівки, календарики, інші цікаві речі, бо таких речей вже не буде ніколи. Якщо маєте можливість, приносьте краще це все в музей. Нам одна людина передала свою колекцію зібраних листівок, то ми нещодавно зробили велику виставку, було дуже цікаво. Це історія.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    головний зберігач фондів обласного краєзнавчого музею ,  а наскільки не- фаховий коментар((( ЯКА Ж У НЕЇ ОСВІТА І СКІЛЬКИ РОКІВ ТАМ ПРАЦЮЄ ?????
  • Анонім

    Для цього існують аукціони, де можна вигідно продати цінні речі, на які, тим більше, витратили купу грошей та часу. А в музей вже ніхто не ходить.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 Коли дитині треба міряти тиск? Розповідає кардіолог з Тернополя photo_camera 21:01 На Тернопільщині нарубали лісу на чверть мільйона гривень 20:02 Вбивство студента із Конго Ерітьє: чотири роки минуло, а вироку немає досі. Чому? 19:58 Поблизу Дарахова перекинувся бензовоз. Є постраждалі (ОНОВЛЕНО) Від читача 13:31 Масштабний благодійний захід в Тернополі “GO nail forum” 19:01 Від батарейок, колонки чи ліхтарика: 12 кмітливих способів зарядити телефон без електрики 18:20 Чортків навколішки зустрів загиблого героя Івана Ружила photo_camera 17:30 Мужньо боронив Україну від окупантів: зупинилось серце захисника Сергія Страхоцького photo_camera 16:40 Як у Збаражі гаївки дзвеніли (ФОТОРЕПОРТАЖ) photo_camera 16:05 У Чортківській громаді за народження дитини виплачують додаткових 10 тисяч гривень 15:45 Житловий сертифікат на зруйноване майно (новини компаній) 15:21 На Тернопільщині 9 травня будуть обмеження зі світлом для підприємців 14:45 Чому на клумбах у Тернополі замість квітів – бур’яни photo_camera 14:25 Автосервіси та СТО Тернополя. Ваш автомобіль – наша турбота! (партнерський проєкт) 14:09 На Теребовлянщині реставрують ще один міст: грошей на капітальний ремонт немає 13:25 На Чортківщині Mitsubishi наїхав на підлітків, які катались на мотоциклі photo_camera 12:45 У Тернополі збільшилась плата за паркування та графік роботи майданчиків 12:05 Рада в кілька разів підняла штрафи за відмову від повістки та неявку до ТЦК 11:25 У ТЦК застерігають щодо поширення інформації про місця їх перебування в соцмережах 10:45 У Кременці відкрили меморіал пам'яті 21 героя, які віддали життя за Україну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up