На виставці представлені книги, статті в періодиці та світлини, що відображають життя і діяльність нашого видатного земляка.
У першому розділі увагу відвідувачів приверне фотокопія свідоцтва про хрещення Івана Пулюя, датована 2 лютого 1845 року, - розповіла головний спеціаліст держархіву Тетяна Маркевич. - Тут також є світлини його родини, батьківської хати в Гримайлові та могили вченого у Празі.
Серед експонатів — прижиттєві видання наукових праць Івана Пулюя, опублікованих в “Записках наукового товариства ім. Т. Шевченка” українською мовою та в “Звітах засідань Цісарської Академії наук” німецькою мовою.
Окремий розділ виставки займають публікації про науковця в періодичних виданнях, світлини одного з перших зображень, зробленого у 1896 році з допомогою Х-променів в лабораторії Івана Пулюя з використанням “Пулюєвої лампи”.
В експозиції є матеріали про вшанування 150-річчя з дня народження вченого. Зокрема, спецвипуск газети “Русалка Дністрова”, постанова Кабміну “Про присвоєння імені Івана Пулюя Тернопільському приладобудівному інституту” тощо.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Anonymous