Конфлікт швидкостей

Колись один розумний даішник мені розповідав, що на українських дорогах існує важлива проблема – конфлікт швидкостей. 
Суть її полягає в тому, що є у нас багато автомобілів, для яких 80 км/год – то не швидкість. Є автомобілі, для яких 80 км/год – це вершина можливостей. А є і такі ретро-авто із 80-их та перевантажені вантажні авто, які і 60 км/год витиснути не можуть. 

Так ось, усе це транспортне розмаїття опиняється на одній дорозі, де є лише по одній смузі в кожному напрямку. Внаслідок цього і виникає конфлікт швидкостей. 

На практиці це виглядає приблизно так. 

Траса Львів-Тернопіль. Ранок. 7.30. Кілька кілометрів від Львова. У напрямку до Львова їде фургончик напевно з якимсь товаром. За ним фура, а за ним іще з десяток легкових авто. 

Обігнати нема як, бо зі Львова теж потік транспорту пристойний. Та ще й женуть тепер по відремонтованій дорозі, як навіжені. 
Хтось покірно пиляє за тією фурою та фургоном, бо що поробиш – треба зачекати. А у когось нетерплячка і він пробує іти на обгін. 
Одному якось вдалося обігнати, за ним вже й другий рветься. Але не так все просто. Ось і виникають аварійні ситуації, які часом закінчуються аваріями. 
Причому такі ситуації спровоковані конфліктом швидкостей часто виникають і на інших менш значимих трасах. 

Сьогодні ми тішимося, що дорогу Львів-Тернопіль уже відремонтували, незабаром і Тернопіль-Хмельницький відремонтують. 
І це дуже добре. Але, з огляду на теперішню кількість транспорту, дороги між обласними центрами варто робити ширшими, де це можливо. У межах населених пунктів не особливо розженешся із розширенням, а от за населеними пунктами по дві смуги у кожному напрямку зробити було б цілком реально.

Коментарі (2)
  • Саша Крест

    Повністю підтримую... У минулому році хотіли взяти контракт від міської ради на розширення доріг по області до двох смуг в одному напрямку, а під Тернополем у деяких місцях до трьох смуг. Не вийшло. Сумно... Хоча і гроші були на це і можливості (інвесторів було вдосталь на перший час). Система хоче тримати все в своїх руках. Думаю, всі зрозуміли про що говорю...

    Ігор Дуда reply Саша Крест

    Зрозуміло не все Розмітку на дорогах як наносити: рогами, вмоченими у білу фарбу чи якось інакше? Якщо перше - то якнайшвидше оформляй контракт у міській раді.

Взяти у виробника товар по 5 гривень і продавати по 10 – раніше я думав, що така націнка, то жлобство. Але ні –...

Колись один розумний даішник мені розповідав, що на українських дорогах існує важлива проблема – конфлікт швидкостей.  Суть...

Президентські, парламентські чи місцеві – будь-які. Лиш би когось обирати. По-перше, вибори тримають провладних політиків...

Зранку виїхав з дому, не встиг кави попити. Сиджу за кермом і очі злипаються. Як збадьоритися? Вирішив заїхати на найближчу...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up