Як заробітчани мають сплачувати податки

 • Чи повинна людина, яка офіційно і легально працевлаштована в Польщі, там сплачує податки ще й сплачувати податки в Україні, цікавляться читачі.
 • Як уникнути подвійного оподаткування – що робити, аби не сплачувати його і за кордоном, і в Україні? Якими є розміри податку і в який термін його потрібно сплатити – пояснили в фіскальній службі.
Як заробітчани мають сплачувати податки

Як заробітчани мають сплачувати податки в Україні, коли вже сплачують їх за кордоном, поцікавилась у листі до редакції читачка п. Марія.

- В зв'язку з тим, що змінились правила нарахування субсидій, зокрема положення про доходи від закордонних заробітків, прошу Вас поцікавитись в нашій податковій: хто і коли, в якому розмірі має сплачувати податок на свої заробітки, - пише до редакції читачка. - Яким чином це можна зробити?

Чи повинна людина, яка офіційно і легально працевлаштована в Польщі, там сплачує податки ще й сплачувати податки в Україні, цікавиться жінка.

Хто платитиме податки за закордонні доходи

Всі питання ми адресували до Андрія Руцького, заступника начальника відділу Головного управління ДФС у Тернопільській області.

- Хто повинен сплачувати податки за іноземні доходи?

- За іноземні доходи повинні сплачувати податки громадяни, які отримали такі іноземні доходи.  

- Як законодавчо обумовлені правила декларування іноземних доходів?

- Правила декларування визначені Податковим кодексом України і є загальноприйнятими для всіх громадян України. Це означає, що декларувати доходи громадяни повинні в тому випадку, якщо вони отримали їх не від податкових агентів (тобто не від суб’єктів господарювання, які утримують вже податки при виплаті ними доходів громадянам) або іноземні доходи.

- Як задекларувати іноземні доходи?

- Кампанія декларування завжди триває чотири перших місяці року, тобто з 1 січня по 30 квітня щорічно. Однак якщо останній день подання декларації припадає на вихідний чи святковий день – тоді останній день такого подання переноситься на перший робочий день. У 2018 році граничним днем подання декларації було 2 травня.

Декларацію подали. Коли платити податок?

- Куди треба подавати декларацію?

- Річну податкову декларацію необхідно подавати до органу державної фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту) в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

- Декларація подана. В який термін треба сплатити податок?

- Насамперед хочу акцентувати увагу на тому, що громадянин у поданій декларації самостійно визначає суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. А сплатити податкове зобов’язання необхідно до 1 серпня року, наступного за звітним.

Як уникнути подвійного оподаткування?

- Які розміри податку?

- 18% - податок на доходи фізичних осіб та 1,5% - військовий збір (разом – 19,5%)

- Як уникнути подвійного оподаткування? Якщо вже сплачено податок за кордоном. 

- Якщо між Україною та країною, де громадянин України отримує доходи укладено договір про уникнення подвійного оподаткування, то в такому випадку діють правила договорів про уникнення подвійного оподаткування. Зокрема платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платнику необхідно разом з декларацією надати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні (ст.13 Податкового кодексу України). Іншими словами, якщо людина сплачує податки за кордоном, то при дотриманні вищезгаданих умов податок в Україні платити не потрібно. Однак, хотілося б нагадати громадянам, що ставка податку на доходи у більшості країн є набагато вищою, ніж в Україні. Тому, громадяни України мають вибір: або платити податок в Україні за ставкою нижчою, ніж в іноземній державі, або платити податок в іноземній державі за ставкою вищою, ніж в Україні. Якщо ж громадянин України, який отримує доходи за межами України та підпадає під дію міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, зробить вибір платити податок в Україні за ставкою нижчою, ніж в іноземній державі, тоді йому необхідно отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України. Така довідка видається територіальним органом державної фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податку. При пред’явленні зазначеної довідки роботодавцю іноземної держави податок в іноземній державі утримуватися не буде.

Коментарі (5)
 • Іскра

  Коментар видалено...
 • Alexandr Mazur

  Льогко
  Тіки давайте платить податки після того як депутати всіх рівнів, всі міністри, олєгархи, і прочая шушваль сплотять податки з тих коштів шо вони систематично п*здили собі в карман
  Тоді і може тоді будем платити
 • Андрей Фарт

  Поняття резидент і не резидент ніхто не відміняв.183 дня в році немає - запийте холодною водою.
  Аху.....єлі вже вкрай.
 • Nelya Bordyuk

  А, например,если я очень давно уехала на постоянное место проживания в другую страну,в Украину не собираюсь возвращаться,я тоже должна платить там налоги?

  Свинозавр reply Nelya Bordyuk

  Там - это где? В другой стране - да, на Украине, если Вы не пребываете здесь 183 дня в календарном году, Вы ничего не обязаны.

  Исключение - если у Вас есть желание подарить часть доходов украинским олигархам, а также профинансировать убийство своих соотечественников, вся "вина" которых в том, что они не хотят жить в составе этой страны.
22:32 "СтудМіс Тернопільщини 2018" стала Христина Куліковська play_circle_filled photo_camera 21:00 Гастролер із Закарпаття обікрав тернополянку на 50 тисяч гривень 20:00 У Тернополі зафіксували малярію 19:00 Чому обслуговуючі підприємства Тернополя працюють не за графіком 18:00 Усі розваги у Тернополі на вихідні 17:00 Судять водія, до авто якого були причеплені санки загиблої 22-річної Юлії Базар 16:42 На Тернопільщині у величезних кількостях виробляли фальсифікований алкоголь 15:40 У Тернополі збирають книжки, щоб відправити жителям Донбасу 15:20 Построить дом под ключ – почему это выгодно (Новости компаний) 15:03 На Бродівській перехожі, "швидка" та патрульні будили чоловіка на тротуарі, а той лаявся play_circle_filled photo_camera 14:00 Конкурс від RIA: за фото у вишиванці отримала приз 13:27 На Тернопільщині 11 абітурієнтів вигнали зі ЗНО 13:00 На Тернопільщині стартувала боротьба за футбольний Кубок

Жителю Підволочищини загрожує до 15 років позбавлення волі за вбивство брата своєї співмешканки.

Апеляційний суд розглянув скаргу захисника обвинуваченого і залишив її незмінною.

Іспанський "Реал" та англійський "Ліверпуль" зіграють у фіналі Ліги чемпіонів у Києві 26 травня.   Початок матчу – 21.45. Голосуємо,...

Ще одне ноу-хау, яке вдарить по кишеням тернополян. Ймовірно, що з нового навчального року батькам доведеться платити за...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up