Партнер рубрики Події

До 2001 року в області працювали 112 рятувальників. Зараз їх 43

До 2001 року в області працювали 112 рятувальників. Зараз їх 43

Вдень на єдиному в області паспортизованому пляжі – Дальньому - чергують щонайменше двоє людей.

На станціях першого розряду, як у Тернополі, мало би бути не менше 18-19 рятувальників, зараз залишилось восьмеро.

За кожною рятувальною станцією закріплено по 3-4 райони. Виходить, як, скажімо, в Бучачі стається нещасний випадок, Чортків залишає живих відпочивальників і їде шукати потопельника.

В службі наразі залишились 16 водолазів, це - професіонали. В 50 років вони вийдуть на пенсію. Якщо ситуація не зміниться, в цій службі не залишиться взагалі людей.

В правилах чітко прописано: місця відпочинку мають обов’язково охоронятьсь. І власники чи орендарі несуть повну відповідальність, повідомив начальник рятувально-водолазної служби в області Василь Козак.

  • На Тернопільщині наразі діє єдиний паспортизований пляж – Дальній, - каже Василь Козак. – Хоча в області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок. І це постійно зумовлює виникнення небезпеки.

Наразі в області діє сім рятувальник станцій – в Тернополі, Ланівцях, Гусятині, Заліщиках, Борщові, Чорткові і Бережанах. Ще до 2001 р. в штаті було 112 чоловік. Зараз – 43. Все через зміни у законодавстві щодо фінансування. Коли графу видатків на рятувальників перекинули з державного на місцеві бюджети.   

- На станціях першого розряду, як у Тернополі, мало би бути не менше 18-19 чоловік, залишилось восьмеро, - каже Василь Козак. - А в районах тепер по четверо-п’ятеро, хоча мало би бути по 15 чоловік. Стільки потрібно, аби забезпечити якісний рівень рятувальної роботи. Натомість людей переводять на пів ставки, на 0,25. Та ще й зарплати мінімальні. Скажіть мені, хто підле працювати на 1300 грн. в місяць?  

Відео дня

За кожною рятувальною станцією закріплено по 3-4 райони. Виходить, як, скажімо, в Бучачі стається нещасний випадок, Чортків залишає живих відпочивальників і їде шукати потопельника, нарікає Василь Козак.

На Дальньому пляжі вдень чергує не менше двох рятувальників. Однак і вони не мають ніяких юридичних прав, аби, скажімо, стримати нетверезих людей від купання. Коштів на профілактичну роботу, наглядну агітацію, обладнання та форму не видають. Облрада виділяє лишень на зарплату працівникам.  

  • У нас цікавились, чи можемо ми цілодобово патрулювати наш став, - каже Василь Козак. – Так, але у нас човни 1982-83 років випуску. Двигун такий, що в годину йде 35-40 л пального. От і порахуйте. А держава, як було раніше, - про це не дбає. Я не маю за що купити рятувальне обладнання. Минулі роки на зекономлені кошти купили сім комплектів ласт і масок. Все!

Простий гідрокостюм для водолаза обійдеться тепер щонайменше в 1300 євро. Востаннє його закупили три роки тому. 

  • В службі наразі залишились 16 водолазів, це - професіонали, - каже Василь Козак. – В 50 років вони вийдуть на пенсію. Якщо ситуація не зміниться, в цій службі не залишиться взагалі людей.

Де розташовані пости і рятувальні станції, у 99% немає летальних випадків на водоймах, каже Василь Козак. Але рятувальна служба в даний момент наполовину розвалена. Не виключено, що невдовзі вона зовсім зникне, як така, підсумував головний рятувальник краю.

Нікого не залишила осторонь трагедія, яка сталась в  Затоці, де загинули троє тернополян.

Проаналізував причини трагедії і головний тернопільський рятувальник.

  • Візьмемо узбережжя Чорного моря. Рятувальних постів просто немає, - каже Василь Козак. - Нічого дивного. Хто піде працювати на мізерну зарплату, це ж яка відповідальність. Я можу порівняти роботу, яка була раніше і вимірювалась сотнями врятованих життів. Колись життя людини було безцінним, а тепер  безпека нікому не потрібна.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:01 Розпочався Страсний тиждень: особливості кожного дня від понеділка до неділі 08:01 У центрі Заліщиків встановили розкішні Великодні декорації. ФОТО photo_camera 20:01 Тернополянка замовила собаку потягом, а коли прийшла зустрічати — його там не було 19:01 З 1 травня в Україні на водіїв чекають зміни Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 18:01 Кошики, великодні свічки та вербу купували тернополяни на ярмарку, щоб допомогти ЗСУ photo_camera 17:03 «Дрони треба вже»: у Тернополі відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ 16:01 «За тиждень — Великдень!»: тернополяни освятили вербу та діляться фото в соцмережах photo_camera 15:05 «Моє серце два роки в полоні»: матері та дружини благають звільнити військових 14:00 Ціни стартують від 29 гривень: де та за скільки можна придбати великодні паски у Тернополі 13:02 Прочісують поля та ліси: розшук чоловіка з Кременеччини 12:01 Що можна і не можна обговорювати з сімейним лікарем. Пояснює НСЗУ 11:00 Тернополяни освячують вербу: репортаж з храмів 10:02 У Почаєві прощатимуться з захисником Русланом Петриком 09:02 До Великоднього столу: рецепт соковитого курячого філе по-індійськи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up