- Найбільше вірян помолитись до ікони приходять ввечері, - розповідає отець Мартин Хомів. - У будні люди приходять також у вранішні та вечірні богослужіння.
Журналістка сайту “20 хвилин” прийшла у Катедру 2 квітня, о 17.00 годині. У церкві людно, у черзі до ікони стояло близько десятка людей.
Ікона урочисто прибула до храму 1 квітня, після того як Святіший Отець Франциск у Ватикані, у Базиліці Святого Петра, поблагословив ікону і тим самим відновив її почитання, - розповідає отець Роман Дутчак. Саме цього дня помолитися прийшли сотні вірян, кажуть священики.
Ця ікона одна із найшанованіших ікон Українсько Греко-Католицької Церкви. Історія ікони бере свій початок із 1728 року.
- Мешканець села Зарваниці Стефан Долган знайшов у полі “чорну шухляду”, всередині якої лежало шовкове полотно з намальованим образом Розп’яття Ісуса Христа, - каже отець Мартин. - Під кінець Другої світової війни ікона була вивезена до Львова, де безслідно зникла. А з благословення Митрополита Василія Семенюка було створено копію цього образу. Написав їх іконописець Володимир Свідерський. Священики запрошують усіх вірян прийти і помолитись до образа.
Ікона перебуватиме в Архикатедральному Соборі до 6 квітня, а вже 7 квітня, у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, вона повернеться до собору Зарваницької Божої Матері, де буде виставлена для постійної молитви вірянам.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер