У монастирі тримають білок

У монастирі тримають білок
Богоявленський монастир у Кременці — один із найкращих на Волині. Його висока, витримана у кремових і білих тонах дзвіниця ніби нависає над дорогою Тернопіль-Дубно, що проходить через центральну вулицю цього містечка. Поряд із будівлею стоїть старе дерево. Але воно зовсім не заступає монастиря, а тільки підкреслює його велич.

 

Потрапити до монастирського подвір’я можна двома способами: через браму уже згаданої дзвіниці або “Святі ворота”. У першому випадку ви одразу ж потрапляєте на спокійне подвір’я до основного храму — колишнього костьолу католицького ордену отців-реформатів. А от за “Святими воротами” на кожного очікує сюрприз: зліва від них стоїть клітка з молодими білками. Звірята жваво дряпаються сіткою та гілками всередині кліті, їдять горіхи. Вони якось по-своєму радіють людям і не бояться їх. Цих білок не зловили дорослими і зумисне закрили у неволю. Їх ще маленькими знайшов чоловік біля дерева, виходив, водій монастиря протягом п’яти місяців годував їх з піпетки і віддав черницям. Тваринки не можуть жити на волі, адже не вміють самостійно розбити навіть горіха, свідчить напис на їхній клітці.

Відео дня
nt>

 

Історії цього місця

Монастир Богоявлення Господнього приваблює багато віруючих. Чернече життя у цій обителі розпочалося ще у XVIII столітті. Спершу монастир належав згаданим отцям-реформатам, але на початку ХІХ століття його передали греко-католикам отцям-василіанам. Проте й вони не затрималися на цьому місці довго: у 1833 році після невдалого польського повстання василіан звинуватили у підтримці антицарських виступів. Обитель закрили. Її передали православним. Відтоді у старовинних стінах встигли побувати парафіяльна церква, семінарія, чоловічий і жіночий монастирі. А за радянських часів у церкві, де колись над Царськими вратами була чудотворна ікона Матері Божої “Скорботна”, облаштували спортзал. Келії віддали лікарні, а збудовану на початку ХХ століття дзвіницю спалили. Тільки на початку 90-х років минулого століття черниці повернулися до монастиря і відродили його.

 

Як туди дістатися

До Кременця щодення курсують автобуси з міжміського автовокзалу Тернополя. Відстань до цього райцентру нашої області становить 75 км.

 

Кому варто їхати

До Богоявленського монастиря їздять як дорослі, так і діти. Часто там можна побачити й цілі родини. Православний монастир добре відомий у східних областях нашої країни.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous

    Білки - це самі пааазітівні тварини, які лише можуть бути. Біля мене одна живе. Горіх в зуби і погнала!
  • Anonymous

    Відео про білок супер!!! Також приємно чути, що незважаючи на "перепрофілювання" та руйнування монастри все ж відновили.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:01 Розпочався Страсний тиждень: особливості кожного дня від понеділка до неділі 08:01 У центрі Заліщиків встановили розкішні Великодні декорації. ФОТО photo_camera 20:01 Тернополянка замовила собаку потягом, а коли прийшла зустрічати — його там не було 19:01 З 1 травня в Україні на водіїв чекають зміни Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 18:01 Кошики, великодні свічки та вербу купували тернополяни на ярмарку, щоб допомогти ЗСУ photo_camera 17:03 «Дрони треба вже»: у Тернополі відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ 16:01 «За тиждень — Великдень!»: тернополяни освятили вербу та діляться фото в соцмережах photo_camera 15:05 «Моє серце два роки в полоні»: матері та дружини благають звільнити військових 14:00 Ціни стартують від 29 гривень: де та за скільки можна придбати великодні паски у Тернополі 13:02 Прочісують поля та ліси: розшук чоловіка з Кременеччини 12:01 Що можна і не можна обговорювати з сімейним лікарем. Пояснює НСЗУ 11:00 Тернополяни освячують вербу: репортаж з храмів 10:02 У Почаєві прощатимуться з захисником Русланом Петриком 09:02 До Великоднього столу: рецепт соковитого курячого філе по-індійськи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up