Чи буде без неї  держава?

Для початку – декілька контрольних запитань:

- Скажіть, якою мовою спілкуються між собою в першому-ліпшому кафе на Champs-d-Elysees месьє на прізвища Дюжарден, Вуатро чи Перен?

 - Ну, звісно ж, якою – французькою, - скажете ви, - якою ще мовою можуть розмовляти люди з такими прізвищами і в такому місці?

- Tres bien, себто дуже добре, відповідь правильна. А якою мовою розмовляють у лондонському пабі містери Уолтерс, Кессіді чи Грейтон?

- Звичайно, англійською! Адже гонористі британці не те що у себе вдома – за кордоном не визнають жодної мови, крім своєї English.

 - That’s right, тобто правильно. Ну, а на пивному фестивалі десь у Мюнхені по-якому балакають Herren Шмідт, Кольдітц, Баумайстер?

- Та звичайно ж, «шпрехають» по-німецьки, та ще й на баварському діалекті. Це ж цілком naturlich!

 - Richtig! Правильно. А на Plaza Major у Мадриді синьйори Фернандес, Муньйос, Сантільяна як спілкуються?

 - Що за питання?! Ну, звичайно, мовою Сервантеса і Лорки, іспанською!

 - Justo, себто теж правильно. А якою мовою розмовляє зі своїми підопічними з типовими українськими прізвищами  Ярмоленко, Степаненко  та іншими тренер збірної України Шевченко (теж прізвище яке!)?

 - Напевно, укр…..

Стоп! Блиснула червона лампочка – «відповідь неправильна». Громадяни України з типовими українськими прізвищами повсякденно спілкуються мовою іноземної держави. І навіть якщо вони ворушать губами під час виконання державного гімну (спасибі їм за це, звичайно), якось слабкувато віриться, що його слова доходять до глибини їхнього єства. Більше того – в їхньому середовищі змушені розмовляти російською Морозюк, Яремчук,  а ще раніше –Тимощук, Федецький, Михалик, котрі українську мову увібрали разом з материнським молоком. Я не схильний впадати в іншу крайність і стверджувати, що вживання рідної мови є головною  умовою досягнення високих спортивних результатів – більш вагомими, звичайно, є суто футбольні аргументи. Але в той же час твердження «Без мови немає держави» не є плодом кабінетної схоластики, а доведене досвідом і практикою  передових світових націй. «Бо тільки Слово береже в основі безсмертя української душі», - ці слова з поеми «Трубить трубіж» Бориса Олійника – не просто данина поетичній естетиці, а переданий з минулого в майбутнє генетичний код збереження українства.  Не варто забувати про це, інакше наша "солов'їна" залишиться лише на етнофестивалях...  

Ігор Дуда 

Коментарі (25)
 • Ігор дуда

  Nataliya Levandovska 7 грудня 2016 р. А що робити з тими, хто чужих жінок краде? Відрубувати щось??? Так тоді, автору статті першому треба відрубати той брудний огризок... reply Відповісти share Поділитися remove 0 add  Івона 9 грудня 2016 р. Jack Winchester не треба бризкати жовчю і виливати грязь на когось якщо ти сам неудачник по життю. В доброго чоловіка жінку не вкрадуть, Шукай проблеми в собі! reply Відповісти share Поділитися remove 0 add

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/vid-zlodyugh-zahistit-shariat.html

 • Саша Крест

  "Отож тепер можна “приземлитися” у цьому затишному закладі й запросити, за компанію, мене – одного з небагатьох у цьому місті, хто здатен вільно вести з ним розмову на будь-яку тему." Вбив........ То ти, алконавт з багаторічним досвідом і уєбан, якого ще світ не бачив, один з небагатьох у Тернополі???  Бідне місто!!! Скільки хильнув перед тим, як таке надряпати? Нормальна людина про себе такого не напише... Але ж ти не є нормальний. Кажеш, знайшов такого ж самого брита-алконавта, який вивчив одне слово... Знаєш... А мені, actually, ця алкогольна писанина сподобалася... В ній весь Дуда... Сука... Сіськи... Піськи... Алкоголь... Друзі зі стаканом... Все твоє. Тут ти весь у своїй стихії...Тут, дійсно, ніхто не "здатен вільно вести розмову" на такі теми... Казав же тобі завжди. Пиши про це... Тут ти неперевершений... Алкоголь плюс публіцтво дорівнює Ігорю Дуді... найкаліграфічнішому журналісту Тернополя... Сміхота! "Подуділи", як ніколи...
  P.S. Візу вже поставив для вояжу у Микулинці? Ха-ха-ха...

  Ігор дуда reply Саша Крест

  О-о-о! А ось і воно! Майже радий - можна с казати, засумував. Але - до справи:

  Для тих, кому раптом може бути цікаво:

  1. Коли на цей блог відгукнеться безграмотний рогоносець валєра л.- саша-крест-jack winchester-віктор м.? Можливі варіанти:

  а)близько 19.00 - саме повечеряє розведеним (сподіваюся) "гівном" і відчує бажання "сочінять;

  б)близько 22.00 - інтоксикація від спожитого "гівна" досягне максмиму;

  в) близько 3.00 - почнуть муляти і сильно чесатися роги на голові, а це теж для нього потужний "творчий стимул"

  Правильна відповідь - близько 5.00 - роги і "вуши" довелося довго й енергійно чесмати

  2.Скільки мовних помилок воно зробить у тексті?

  а) більше 5

  б) більше 10

  в)більше 20

  Правильна відповідь:  побіжно нарахував 8

  3.Свої фірмові три крапки воно буде тицяти після:

  а) кожного слова

  б)кожного другого слова

  в)кожного третього слова

  Правильна відповідь: нарахував близько 10 недоречних вставлянь трьох крапок (стиль!)

  4.Воно назветься чоловічою кличкою, чи переключиться на режим гермафродитизму і стане майже такою ж безграмотною  "валентиною", "іриною" чи "наталкою"?

  а) залишиться биком з рогами на голові

  б) прилаштує в промежині випрану прокладку, намалює губи і зробиться бичихою

  в) а х..його знає

  Правильна відповідь: а)

  5.Його ідіотичною писаниною керує:

  а)давня злість через навішані колишньою дружиною роги

  б)параноїдальна шизофренія

  в)маніакальний психоз

  г) зловживання "гівном" у раціоні

  Правильна відповідь: а),б),в),г).

  Не можу не запитати в дуже компетентної істоти в її стилі: может.... скажеш,      ВАЛЄРА, ЛЄВАНДОВСКІ ЧМО і БИК    чєвото.....стоїт...в....."Баварии"? Я....уж.....както......сомніваюсь...но..."Нюрнбергу" вот..два...забіл  До речі, ЧМО, з твоєї беліберди мало що можна зрозуміти - будь-яка логіка практично відсутня. Воно б краще, звичайно "Чем читать такую муть - лучше выпить и уснуть", але "Captain Morgan" і "Тиса" (ще раз вдячний - значною мірою завдяки тобі, ущербне) швидше підбадьорюють, ніж розслабляють. Мабуть, треба ще докупити щось легше - наприклад, Martini (ще раз спасибі,дубове ЧМО - гонорарів, сподіваюсь, вистачить). Слідкуй за сайтами.
 • Саша Крест

  "можливо ти журналіст .як дуда.-ваш журналістський почерк найкаліграфічніший з усіх -тому я і пишу в знак поваги цей коментар.." як же ти, урод, пропустив цей комент? недоробка... не впізнав? дуже хотілося позитивного коментаря? якби ти знав, як ми всі тут тішилися... реготу не було меж... самий каліграфічний журналіст Тернополя! оця так досягнення! і повелося же тупе... а чого ж тоді другий коментар не пропустив? зрозумів, що всрався?  "дудівська" сама ЧЕСНА журналістика... сцикотно публікувати всі коментарі? ну-ну... убоге... ха-ха-ха...
  P.S. доречі, вітання тобі з Барселони... чув про таке місто? це - Іспанія...

  Ігор дуда reply Саша Крест

  Сцикливе бидло, моєму реготу теж "не було меж", коли прочитав твоє "сцикотно публікувати". Злодій кричить "Тримайте злодія!"?

  Ігор дуда reply Саша Крест

  Хвала тобі, о рогоносцю славний,

  Що забуваєш ти образи давні

  І знов щось відчуваєш до жінок!

  Але пораджу: щоб була в коханні "пруха" -

  Приклей до черепа свої клапаті вуха.

  Тоді все в тебе буде "нормульок"!

  Ігор дуда reply Саша Крест

  эй, саша крест, надеюсь, все  твои "фемины"

  имеют безупречно  чистые вагины?

  ты, ЧМО, за энтим делом проследи,

  порядок в их хозяйстве наведи,

  не говори им слишком часто про "фуйню",

  не предлагай им каждый день "гівно" в меню,

  а поедите - можно вместе "сочінять"

  и кайф от этого совместно получать,

  надеюсь, все твои безграмотные клуши

  тебе почешут от души рога и "вуши"

  ну, а найдут другого - что тебе сказать?

  в тебя уж есть рога, тебе не привыкать
 • Ігор дуда

  "ірино", щось довго "ви" перетравлюєте отриману від мене інформацію. Мабуть, пора вже об'явитися ідіотичному валєрі л.-саші кресту-віктору м. -льові ...з його дебільним стилем письма (...) та фірмовим "кхе-кхе-кхе". до речі, передайте йому (думаю, у "вас" є така можливість), що коньяк "Тиса" п'ється зовсім непогано - тим більше, можна сказати, за його (валєри л.-саші креста-льови - віктора м.) рахунок.  Зранку голова ясна і думки світлі - жодних ознак похмілля. Ром Captain Morgan теж пристойний, однак ефект від нього дещо інший - як на мене, швидше просто розслабляє, а не дає, на відміну від коньяку (чи "кон'яку", як пише ота  сама згадана дебільна істота....) творчого піднесення. Найближчим часом, мабуть, поповню свій бар - слідкуйте за сайтами. Думаю, для мого дефективного друга з переписки це черговий промінь надії: а раптом дістану цироз...
 • Ірина Смілик

  Яка ж ви брудна людина, Ігоре Дуда! Боже борони з такими знатися і справу якусь мати. Навіть з розміщеної фотографії видно, що ви дуже жорстока, самолюбива, егоїстична людина. Погляд садистський. Ніякої теплоти, людяності і не відчувається. Це краща фотка, яку мали? А може, справа не у фотографії? Ви просто такий є у житті. Видно, що не одній людині життя зламали. Чи не так? Шкодую, що і написала на ваш блог. А де дивиться редакція, друкуючи ваші хворі дописи, це інше питання. Сором. Хоча у вас сорому немає. Ви дійсно хвора людина.

  Валентина Тернопіль reply Ірина Смілик

  Ірино, Ви не звертайте уваги на цього неповноцінного. Прочитайте його блоги і Вам стане зрозуміло, яка це погань. Воно до жінок відноситься як до сміття. Вважає себе ЧИМОСЬ. А насправді це звичайне тернопільське бидло. Ця істота дуже добре відома у тій же редакції 20 хвилин. Маю там свою колєжанку. Сміються над цим старим алкоголіком весь час. Але ніхто не хоче чіпати це лайно. Краще обійти. "Валеріану" каже п'є (тому його і хитає зі сторони в сторону). А ще став знавцем жіночих гігієнічних продуктів та гінекологічних проблем. Всі "запахи" знає. Мабуть, неодноразово пхав свого носа у ті місця. Винюхував. Знавець! З чим його і вітаю. А відповідь на його блог написали абсолютно правильну. Воно ж саме невиховане, інтелігенції ні грама. Де ж йому второпати, що люди можуть спілкуватися на багатьох мовах. І навіть (жах якийсь!) бути патріотами України.  Всього Вам накращого.

  Ігор дуда reply Валентина Тернопіль

  Ей, незрівнянна "чистюля" (private parts included), витончена моралістка і винятково грамотна "інтелігенція", яка "ваша" освічена думка щодо цього твору?  Jack Winchester reply Ігор Дуда 3 квітня 2018 р. Що не так? Студентки твір не сподобався? А ми тут так реготали... А цей шедевр як?

  Курить травку Ігорьок,

  Ну єбать він дурачок,

  Над ставочком він сидить

  Бо не знає що робить..

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/perepadi-rankovogho-nastroyu.html

  Ігор дуда reply Валентина Тернопіль

  Ей, гермафродитичне бидло, наведені нижче "шедеври" - ознака феноменальної "повноцінності"?  Саша Крест 16 листопада 2018 р. ти, дурнувате, ніколи і не зрозумієш "ранішню" цигарку... а тим більше з кавою... справжньою кавою, не розчинною... а тим більше смак СИГАР... справжніх сигар!!! я вживаю тільки кубинські... щорічно персонально купую на фабриці у Гавані... "затарююсь" на весь рік... курю все життя і залишати не збираюсь... P.S. ти в нас по "ранішньому" півасику... тут все зрозуміло...

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/remont-yak-ilyustraciya-zvichki.html  Саша Крест 15 листопада 2018 р. хей, звичайне тернопільське бидло... А Я КРЕДИТ ОТРИМАВ таки!!! величенький... а ти, бачу, тріпак знову підхватив? чи сифон цей час? мазки воно здає цитологічні... всьому Тернополю треба знати цю новину? дурепа, резиною користуватися треба... а не ганчіркою... що, на гандони грошиків немає? хоча, ти імпотент з величезним досвідом... нафіг тобі гандони... ти більше спеціаліст "язиком" поміж ногами... не хвилюйся так... вилікують... "брудний огризок" відріжуть і усё... пам'ятаєш? мо-ло-дець! а інші хвороби тебе не вчеплять... гарантовано... достойні люди у цьому світі хворіють на серйозні хвороби та, нажаль, вмирають... ЄБЛАНАМ, як ти, нічого не стається... так що тримай свою пару смердючих та дырявых трусів при собі... заповіт на них писати не треба... а більшого в тебе і немає нічого... P.S. "подуділи" класно.............. пиши щось нове... хочется, НУ ОЧЕНЬ, коментувати..

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/remont-yak-ilyustraciya-zvichki.html

  Ігор дуда reply Валентина Тернопіль

  О-о-о! Обізвалася гермафродитна половина валєри л.-саші-джека-віктора м. Вже й встиг занудьгувати за "валентиною". Це вам не бикуватий дебіл саша крест (і т.д.). Це - "дама" тонка, з чутливою душею. Спеціально для неї - цей вірш на російській (яку ціную як мову талановитих письменників і поетів і знаю, думаю, трохи краще, ніж дебіл саша крест і його жіночі "клони"). Але перед тим - невеличкий лікнеп для пахучої та гінекологічно безпроблемної "валентини":

  "відноситися" - ставитися

  "інтелігенції" - інтелігентності  валя-валечка-валюша,

  у тебя большие "вуши"?

  как и у валеры-левы-

  - саши-джека? - это клево!

  а еще скажи  тогда:

  у тебя х.. иль п...а?

  ты как: сидя? стоячком?

  трубочкой иль кошельком?

  не смущайся, не стыдись

  и со мною поделись,

  я ведь друг твой, как и "саши"

  он помыл рога в параше?

  ты за этим проследи

  и порядок наведи,

  ты ведь "дама" как-ни-как,

  а не саша-ЧМО-мудак,

  ты ведь трусики стираешь

  и раз в месяц их меняешь

  умница! так и держать!

  плюс - херню свою писать

  "Меня опять одолевают смутные сомнения...":

  Jack Winchester reply Ігор Дуда 4 вересня 2017 р. Корисні поради від професіонала і знавця своєї справи... Онанізм, порноканали. Щось ще там в тебе стирчить, стареча? Ну-ну... Нарешті справжній Дуда, якого знаю. Ось вона, твоя гнила натура "відомого" журналіста і публіциста... Казав же тобі, пиши про публіцтво. Твоя тема. Тут ти профі. Навіть не уявляєш, скільки відгуків отримаєш від подібних до тебе дегенератів... Будеш дійсно відомим. Уявляєш, як звучить: відомий у Тернополі ПОРНОЗНАВЕЦЬ і спеціаліст в області мастурбації! Наукове звання!

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/profilaktika-za-lobanovs-kim.html  P.S. До відома природно пахучої "валентини": у редакції практично не буваю і сам там знаю далеко не всіх. У мене з ними remote communication. Так що щось не те "ви" звиздите, моя чарівна і дивовижно rotten fish smelling "lady"

  Ігор дуда reply Ігор дуда

  Дубове ЧМО валєра л.-саша крест- "валентина" - "ірина" і т.д. в тебе яка "технологія" маскування? Одягаєш для "перевтілення" колготки і бюстгальтер, малюєш губи, прилаштовуєш "Always" чи "Only you"  і - вперед "сочінять"? Але ж "стиль" твій (з дозволу сказати) помітний всюди. І роги свої не сховаєш.

  Ігор дуда reply Ірина Смілик

  "шановна ірино", "ваш" вихід в ефір дивовижним чином співпав у часі з періодом "творчої активності" закінченого дегенерата-рогоносця валєри л.-саші креста-і т.д  - дивіться нижче "Для тих, кому може бути цікаво". Залишається лише припустити, що інтоксикація досягла максимуму?

  Ігор дуда reply Ірина Смілик

  "ірино смілик" (ух ти!), що "ви" скажете на таку дивовижну схожість фрагментів  "вашого" схвильованого опусу (боронь боже, затримки циклу?) з маячнею ущербного саші креста-джека вінчестера...і т.д.?  Jack Winchester reply Ігор Дуда 2 вересня 2017 р. "Юпитер, ты сердишься — значит, ты не прав..." Не до лиця "відомому" Тернопільському журналісту і публіцисту. Соромно, навіть... З дописувачами та й так спілкуватися... Не солідно. Тебе що, мама не навчила бути ввічливим і не хамити. Та й в ПТУ також люди вчаться, а не онаністи, до яких сам автор скорше і належить (що ж бідному хлопу робити без жінки...). А ВРЕДАКЦІЇ, ВВАЖАЮ, МАЮТЬ ЗВЕРНУТИ  УВАГУ НА ПОВЕДІНКУ І ПРОФЕСІЙНУ ПРИГІДНІСТЬ так званого блогера

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/profilaktika-za-lobanovs-kim.html  Jack Winchester reply Ігор Дуда 5 вересня 2017 р. "Шановний" Ігор Зенонович ог Darling, Більше всього мене задовольняє той факт, що Ви, як і належить "освіченому" ідіоту, не маєте навіть уяви до кого відповідаєте. А я так надіявся... А історію вашого життя мені не треба нагадувати. ТО, ЩО ВИ РОГОДАВЕЦЬ І ЗЛАМАЛИ ЖИТТЯ НЕ ОДНІЙ ЛЮДИНІ, так то не секрет. Знаю ще від вашої мами

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/profilaktika-za-lobanovs-kim.html  З огляду на "вашу" відносну  грамотність і з надією на певну ерудицію, звертаюся англійською (якщо буде незрозуміло - надішлю переклад):

  Dear "irina", a great number of feminine hygiene products are available now, so you can purchase any sanitary towel or pads you like ¬- they are sure to remove foul smell in your private parts and you won't embarrass people around with the aroma of rotten fish.

  Ігор дуда reply Ірина Смілик

  Браво, "ірино"! Мої труди дають результат: у "вашому" останньому опусі не виявив практично жодної помилки! Хіба що правильніше буде сказати "справді хворий", а не "дійсно хворий". Але це - мізерна помилка, яку схильній до істеричних реакцій "дамі" цілком можна вибачити. Бережіть здоров'я, "люба", нерви - причина всіх болячок. Передноворічна пора - час для мрій, отож мрійте на здоров'я, що всі редакції прислухаються до "вашої" компетентної думки і припинять співробітництво зі мною. Очевидно, саме цього вже декілька років "успішно" добивається бидло з рогами на кличку валєра л.-саша крест-джек вінчестер-віктор м.-льова-валентина-наталка-іри...знову ледь не дописав "вас"! Не виключено, воно сидить поблизу "вас" (або й всередині "вас"), але щось давно не чути   його вихвалянь в стилі бикуватого "нового українця" про закордонні вояжі. Для "вашої" чутливої душі - один із перлів цього ущербного створіння:    Не треба іноді й своє писати - достатньо БИДЛЯКА зацитувати: Віктор М. reply Ігор

  Дуда 16 лютого 2018 р. Ти диви........ А якого хуя ти до мене пишеш? Чи може я до тебе писав, єблан смердючий? Я тобі не Саша Крест що буде а тобою листами обмінюватися. Єбать тебе в рот придурок. Пішов ти тричі нахуй, бидло недороблене............... Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/dokaz-vid-suprotivnogho.html

  Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/blogs/dokaz-vid-suprotivnogho.html  P.S. Не варто фальшивити ("Шкодую, що написала на блог") - думаю, "ваша" маска ще з'явиться...

"Я не можу зберігати вірність прапору, якщо не знаю, в чиїх він руках" (Пітер Устінов, англійський драматург) Колись...

Я не можу зберігати вірність прапору, якщо не знаю, в чиїх він руках (Пітер Устінов, англійський драматург) Колись одна...

Ранковий похід до бювету - у тумані а то й під занудливий дощ - заняття не з найприємніших. Єдине, що надихає на нього -...

Світ навколо нас — зовсім не чорно-білий, хоча уява іноді зображає його саме таким. Спробуй одразу визначити, хто перед...

Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:01 Вища на три голови: як зріст впливає на любов stars 20:03 860 грн на місяць: чи реально вижити на таку смішну "дитячу допомогу". Ми порахували, на що вистачить photo_camera stars 19:01 Згадуємо минуле: як виглядав Тернопіль пів століття тому (ФОТОПОРІВНЯННЯ) 18:02 НБУ випустив ексклюзивну срібну банкноту номіналом 200 гривень (ФОТО) Від читача 14:11 Пенсія по інвалідності 17:33 Йшов за кермо похитуючись. У службі таксі пояснили, чому водій дивно поводився photo_camera stars 17:03 Білки, павуки, змії та хамелеони. Яких ще незвичних тварин мають тернополяни і скільки витрачають на них photo_camera stars 16:03 Стало відомо, коли демонтують головну ялинку та чи продовжить працювати ковзанка 15:02 Головний санітраний лікар з Тернополя отримала почесне звання 14:03 На Тернопільщині розшукують зниклого військового (ФОТО) 13:23 "Він розуміє, що трапилося": як почувається Максим, якого підстрелили на гірці. Що загрожує його кривднику? photo_camera stars 12:01 В Україні майже 5 тисяч хворих Covid-19. За добу захворіли 166 дітей та 261 медпрацівник 11:00 У Карпатах травмувались четверо осіб, серед них — лижник з Тернопільщини 10:00 В Україні 23 січня оголошено Днем жалоби 09:15 На Тернопільщині +132 інфікованих Covid-19. У яких районах немає жодного нового випадку 09:01 Ситно та бюджетно: картопляний рулет з морквою у духовці 08:00 Цей день в історії, 23 січня: відбулась інавгурація третього Президента України В. Ющенка 07:03 Погода у Тернополі на 23 січня: хмарно та ожеледиця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up