Група лобістів контролює фармацевтичний ринок

Група лобістів контролює фармацевтичний ринок
Ліки в Україні значно переоцінені. Оптовики лобіюють свої інтереси у Верховній Раді. Монополісти застосовують тіньові схеми щоб уникнути ПДВ.

Як розповів редакції "RIA плюс" керівник тернопільської аптечної мережі "Борис" Борис Рубленик, на сьогоднішній день в Україні ліки переоцінені, оскільки існує декілька лобістів, які себе прекрасно почувають в тіні нашого уряду.

Такі компанії, нічого не роблячи, заробляють в рази більше, аніж прості виробники чи продавці фармакології. Якщо б апетити цих лобістів трішки пригальмувати, то навіть із цим податком у 21% ліки в Україні коштували б значно дешевше. Фактично ці декілька осіб, яких прикривають наші урядовці, мовляв, і формують таку високу ціну на ліки.

Оптові компанії лобіюють свої інтереси у Верховній Раді. В свою чергу, наші депутати приймають закони, які суперечать суспільним інтересам. Ці компанії свої надприбутки переводять в офшори для того, щоб приховати реальні прибутки та продемонструвати усім свою мізерну рентабельність чи навіть збитковість.

Відео дня

 

Вплив олігархів

За словами фахівця, уся проблема в оптовиках, яким необхідно «врізати апетити». Наприклад у Німеччині є всього лише два оптовика, які працюють на визначеній маржі. Це є логістичні компанії, які не є фармацевтичними організаціями, тобто це звичайні посередники між виробником та аптекою. В нашій країні, як завжди, все складно. Ці так звані логісти за підтримки наших можновладців стали компаніями, які контролюють весь ринок фармакології в Україні.

- На мою думку, для того, щоб збалансувати ситуацію, необхідно перейняти польський досвід - тобто на обласному рівні слід створити асоціації фармацевтів, члени якої могли б укладати прямі угоди з виробниками та мали право працювати виключно на обласному рівні, а всі інші компанії виконували б суто логістичну функцію, а не як у нас - монопольну, - розповів фахівець.

Щодо формування ціни на ліки, то в Україні, як завжди, - все навпаки. В нас формує ціну на ліки оптова компанія, яка прямими контрактами закуповує фармацевтичні продукти у іноземних виробників.

 

Тіньові схеми

- Існують певні механізми ввозу ліків на територію України. До прикладу, оптовики купують певну групу ліків, умовно кажучи за 1 долар, в’їзну ціну на українському кордоні офіційно засвідчують 2 долари, тоді як ці ж ліки продають за 1,9 долара. Це все робиться для того, щоб усім показати, що вони працюють в збиток. Відповідно той дохід, який вони приховали, не оподатковують, а усі приховані кошти виводять в офшори. Щороку таких операцій проводять на десятки мільйонів доларів. Тому і така висока вартість ліків в Україні, - додав Борис Рубленик.

Коли ж нам загрожує обіцяне зростання цін на ліки? За словами генерального директора Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об'єднання Наталії Марків, це прямо залежить від дій уряду, тобто від того, чи наші урядовці прислухаються до так званих рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

- Враховуючи те, що наш політикум досить часто, базуючись на рекомендаціях МВФ, приймає рішення, які як правило ідуть врозріз з інтересами громадян, то можна сказати, що рішення це буде прийнятим, проте коли і як  - сказати важко, - зазначила пані Наталія.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • marijka

    Цікаво, а яка рентабельність аптечних мереж, а то про уряд і оптовиків сказали, а про себе нічого
  • Анонім

    "Ліки в Кураїні значно переоцінені."-це зрозуміло- але нам що робити, куди шини нести, кого ще назвати "хуйло"?!!!!!! Стаття на ці питання не відповідає!

    Анонім reply Анонім

    шини не поможуть, треба створювати громадські об"єднання і тиснути через закони і суди...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:01 Розпочався Страсний тиждень: особливості кожного дня від понеділка до неділі 08:01 У центрі Заліщиків встановили розкішні Великодні декорації. ФОТО photo_camera 20:01 Тернополянка замовила собаку потягом, а коли прийшла зустрічати — його там не було 19:01 З 1 травня в Україні на водіїв чекають зміни Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 18:01 Кошики, великодні свічки та вербу купували тернополяни на ярмарку, щоб допомогти ЗСУ photo_camera 17:03 «Дрони треба вже»: у Тернополі відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ 16:01 «За тиждень — Великдень!»: тернополяни освятили вербу та діляться фото в соцмережах photo_camera 15:05 «Моє серце два роки в полоні»: матері та дружини благають звільнити військових 14:00 Ціни стартують від 29 гривень: де та за скільки можна придбати великодні паски у Тернополі 13:02 Прочісують поля та ліси: розшук чоловіка з Кременеччини 12:01 Що можна і не можна обговорювати з сімейним лікарем. Пояснює НСЗУ 11:00 Тернополяни освячують вербу: репортаж з храмів 10:02 У Почаєві прощатимуться з захисником Русланом Петриком 09:02 До Великоднього столу: рецепт соковитого курячого філе по-індійськи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up