У Микулинецькій школі учням заборонили користуватися смартфонами на уроках. Що думають про це експерти?

У Микулинецькій школі учням заборонили користуватися смартфонами на уроках. Що думають про це експерти?
  • У Микулинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів (опорний заклад) оприлюднили правила користування телефонами під час навчального процесу. Директор закладу каже, що такі дії мають на меті зосередити учнів на навчальному процесі.
  • Під час уроків, згідно з правилами, учні мають або вимикати телефони та залишати їх у сумках, або ж складати їх у спеціальні ящики.

- Ми не заборонили дітям зовсім користуватись смартфонами, лише запровадили обмеження на використання гаджетів під час самих уроків, оскільки часто учні просто граються під час навчання,-  говорить директорка Микулинецької школи Зоряна Шафранська. - Деякі вчителі навіть розсилають домашнє завдання у месенджерах або ж кажуть сфотографувати певний матеріал, щоб не тратити додатковий час на переписування. Також діти можуть без обмежень користуватись смартфонами на перервах.

За словами очільниці школи, правила ухвалила вчена рада школи, а учні погодились із такими нововведеннями. 

- Зараз це актуальне питання, що стосується дисципліни на уроках, - продовжує пані Шафранська. - Адже діти проводять на уроках відеозйомки з розважальною метою, слухають музику, грають ігри. Особливо у великих класах це заважає роботі вчителя.

Відео дня

А що кажуть експерти про правила користування телефонами для учнів у межах навчальних закладів?

Коментарі

Тарас Нестеренко, приватний психолог:

- Правда завжди посередині, і дана ситуація не є винятком. Телефон чи смартфон є гарним засобом комунікації та отримання інформації. Це означає, що повна заборона не є доцільною, а певні обмеження звичайно будуть корисними, щоб не заважати навчальному процесу.

Марія Макодзеба, педагог Києво-Печерського ліцею №171 "Лідер":

- Нажаль більшість учнів не вміє користуватися можливостями смартфонів і тому тільки використовує їх як іграшками. І насправді шкоди від заборони не буде,  це дозволить сконцентруватися на уроках. А використати смартфон можна і вдома.

Олександр Равчев, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень:

- Заборона телефонів в школах - це один з прикладів домінування радянської свідомості вчителів, яка є неадекватною в сучасну епоху. Вчителі не розвиваються і намагаються працювати за старими методиками, де вся увага учнів повинна бути сконцентрована на них. Тому вони вважають смартфони своїми конкурентами і намагаються обмежити їх вплив. Шансів на це немає. Смартфон -  вже став продовженням самої дитини, тому жодної користі такі заборони не на дадуть. Насправді ж смартфон може бути помічником вчителя під час викладання. Існують додатки та програми, які допомагають краще дисциплінувати учнів.

Вікторія Родінкова, професор Вінницького національного медичного університету:

Взагалі, це нормально - не користуватись гаджетами у школі. У Литві діти складають телефони на уроках у спеціально для цього створену підставку, яка вміщає багато телефонів разом. Користуватись телефоном було заборонено й у США. Для цього діти залишають телефони у своїй шафці, а викладачі за цим слідкують. Це нормальна практика, адже телефон, дійсно, може сильно відволікати дітей від занять і постійний доступ до нього сприяє формуванню у дітей залежності від гаджетів.

Катерина Нікішова, фахівець Центру інноваційної освіти "Про.Світ":

- Про користь використання гаджетів на уроці свідчить ціла методика, яку використовують сучасні вчителі - змішане навчання, яке полягає у поєднанні онлайн- та офлайн-роботи учнів. Саме популяризація цього метода лягла в основу першої програми, розробленої Центром інноваційної освіти "Про.Світ" для вчителів - "Про.Навички". Внаслідок цього в Україні вже є навчальні заклади, де відбувається перехід на змішане навчання в масштабах усієї школи. Вчителі, що проводять такі уроки, відзначають підвищену мотивацію учнів. Крім того, самим вчителям легше організувати роботу в групах у великих класах, де зазвичай увага учнів розпорошується.

А що про заборону користування смартфонами на уроках думаєте ви? Пишіть про це у коментарях до статті. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (13)
  • Nadiya Mytarchuk

    Правильно  зробили! Дiти мають  вчитися.,а не  в телефонах  сидiти.👍👍👏👏
  • Оля Білинська

    Не заборонили, а обмежили у користуванні... Правильно👍 Телефони потрібні для зв'язку з батьками... І лише для цього😉
  • Оксана Крушельницька

    Молодці.
  • Дон Карлеон

    Прочитавши декілька коментарів під даною статтею, я зрозумів що значній частині цих коментаторів варто самим сходити на кілька десятків уроків української мови... Так і хочеться відпиздити підручником із орфографії по кастрюлях, котрі той текст придумали і по руках, що його набрали.

    Рогулі безграмотні, куди ви пхаєтесь зі своїми скам'янілими мізками у систему освіти? Смартфони, планшети та інші гаджети потрібно інтегрувати у навчальний процес, а не забороняти. Гляньте на свої шкільні бібліотеки забиті макулатурою. Скільки дерев пішло на цей хлам?! Гляньте на календар - 2018 рік на дворі, а ви продовжуєте жити за правилами школи СРСР.

    Лариса Кобелева reply Дон Карлеон

    Просто дехто  впевнений,що телефоном можна : 1)знімати селфі; 2) дзвонити батькам і 3)-це грати , а те ,що вони можуть бути корисні в навчанні  - та невже ? Але,шановні, якщо ви не хочете,щоб ваші діти користувалися гаджетами під час уроків,то вчителі мають так пояснювати новий матеріал,щоб це було цікаво і не хотілося прочитати щось цікавіше в інтернеті.Звичайно,якщо у школі  вчителі самі не вдосконалюють свої знання ,а  учать," як у підручнику",тоді  прийдеться заборонити дітям смартфони...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 Тимчасове відключать газ в центральній частині Тернополя 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera Від читача 17:01 Багаторічна співпраця ОЦЗ з газетою «Вільне життя» 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня 14:40 На Театральному майдані працює вакциальнький автобус: від яких хвороб можна щепитися photo_camera 14:00 Суд звільнив від покарання чоловіка, який ухилився від призову, бо він добровільно пішов служити у ЗСУ 13:32 У Страсну П'ятницю в Зарваниці відбудеться Хресна дорога 13:03 З квітами, прикрасами та стрічками: скільки коштують вербові букети на ринках Тернополя photo_camera 12:15 Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» 11:35 У Тернополі збільшили кількість тролейбусів та автобусів до кладовищ на Великодні свята
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up