Вирізають живі дерева - кажуть, що “сухостій”

Мешканці будинків з вул. Миру не дали підрядній організації вирізати дерева у їхньому сквері. Тернополяни обурювалися тим, що невідома організація видаляє дерева без жодних на те причини.

Вирізають живі дерева - кажуть, що “сухостій”

Люди запевняють, що вони так і не змогли довідатися, що то за загадкове підприємство виконує наказ міськради міста очистити Тернопыль від так званого сухостою. 

Зрізка дерев у м.Тернополі іде повним ходом, а от посадки дерев не спостерігається, - кажуть мешканці вул. Миру. 

На місце події прибули депутати місцевої ради. Зокрема, як пише на своїй сторінці у Facebook Андрій Шкула: “Звернулись мешканці вулиць Миру-Дружба з проханням відреагувати на зрізку дерев в сквері, мовляв "під сокиру", на думку людей, потрапляють і живі дерева."

 • У сквері по вул. Миру ТДВ “Зелене господарство” (колишній Зеленбуд - прим. авт.) виконувало роботи стосовно видалення сухостійних насаджень згідно з дозвільними документами, - роз'яснює  головний спеціаліст–ландшафтник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ Світлана Молодецька. - На скільки нам відомо, були зрізані верхівки дерев. Роботи були припинені мешканцями будинків прилеглої території. 

Загалом у сквері на Миру повинно бути видалено 4 берези, 1 ялинка та чагарник. Крім того, продовжують в управлінні ЖКГ, комісія визначила ще сім дерев під видалення. На них наразі готуються дозвільні документи.

 • Це все робиться з метою попередження аварійної ситуації. Ніхто здорових дерев не різав, - каже пані Молодецька. - Щодо нових насаджень, то минулого року у цьому сквері було посадженно 12 дерев Сливи "Пісарді".

До слова, в управлінні ЖКГ кажуть, що уся видалена деревина, якщо не придатна до використання  - утилізується. Якщо придатна до використання, то її обслуговуючі підприємства (колишні жеки - прим. авт.) використовують в господарських цілях. До прикладу, для ремонту лавок чи виготовлення рихтовок тощо.

А нові дерева все-таки висаджують.

 • Відповідно до затвердженної концепції озеленення, щорічно проходять заходи з озеленення території міста, - продовжує Світлана Молодецька. - Минулого року у місті було висадженно 488 дерев і 122 чагарника. Цього року - 70 катальп, 12 червонолистих кленів,10 сакур та 8 тюльпанових дерев.

На жаль управління інформації щодо видалених древ у місті немає. Більше того, в управлінні запевняють, що не здійснюють контроль за висадженими деревами, мовляв, це не їхня компетенція.

До слова, цієї ночі вандали знищили сакури, які надало нам Посольство Японії в Україні.

Читайте також: "Біля замку висадили алею японських сакур"

Коментарі (3)

Ви не авторизовані

 • Denys Kuznetsov

  два населених пункти Сумщини отримали технічну допомогу від проекту DESPRO:

  https://www.facebook.com/decentralisation/posts/1568614209839481
 • Natalya Kobzar(Yakymiv)

  і в голові...
 • Петро Білецький

  В них між ногами сухостій
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook