У басейні плавають навіть чотиримісячні

У басейні плавають навіть чотиримісячні

Для чого приводять у басейн малюків тернопільські мамусі, з якого віку діткам можна плавати і яка користь від раннього плавання, дізнавалася “RIA плюс»

Тернополянка Тетяна Винничук переконана, що заняття у воді розвиває малюків фізично, інтелектуально та емоційно. Раннє плавання сприяє зміцненню м'язів, нервової системи, підвищує стійкість і витривалість, сприяє розвитку інтелекту, загалом всього організму дитини, піднімає настрій, покращує довіру між мамою і дитиною, та й зрештою це просто гарне проведення часу з малюком.

Вона почала практикувати заняття у воді з малюками після народження свого Устимчика. Перед цим Тетяна шукала у Тернополі інструктора з плавання для свого сина, а коли такого не знайшла, то сама стала таким фахівцем. Вона — педагог за освітою, а тепер ще й стала сертифікованим інструктором за системою Water Baby і навчає малюків і їхніх батьків займатися з дитиною в домашній ванні чи басейні. Вона є офіційним представником громадської спілки "Федерація інструкторів груднічкового плавання України" в Тернопільській області.

- Коли чекала народження Устимчика, побачила в інтернеті відео малючкового плавання, і я захотіла так само проводити час з дитиною, як я бачила на відео, як дітки пірнають, як вони граються разом з мамами, їм весело, цікаво, - це довіра, це підтримка, - розповідає Тетяна. - І з синочком ми разом пройшли цей шлях. Поки вчилася на курсах — а ми, до речі, вчилися з реальними дітьми, а не на ляльках — я практикувалася і на своєму малому, і паралельно займалася з дітками. Зараз Устимку 5 місяців, і він залюбки пірнає у ванній, а часом і у басейні.

 

Розвиває м'язи, покращує сон

Малючкове плавання — це більше гімнастика у воді, пояснює інструктор. Воно не має завданням власне навчити плавати, його завдання - познайомити малюка з водним середовищем, розвивати дитину фізично, інтелектуально і емоційно.

- Це профілактика дисплазії, гіпертонусу, гіпотонусу, кривошиї, - зазначає пані Тетяна. - Воно стимулює хороший апетит, у дитини гарно працює кишечник. Мами кажуть, що діти спокійніше і краще сплять.

Позитивних якостей можна перераховувати дуже багато, каже пані Тетяна. Діти, які згодом пірнають у товщу води, відзначаються наполегливістю, цілеспрямованістю, вони дисципліновані, проявляють лідерські якості, більш комунікабельні.

- Моєму Устимку заняття покращує сон, у нього немає закрепів, - розповідає мама. - В нього не було проблем ні з гіпер- ні з гіпотонусом, він гарно розслабив ручки, і це дозволяє нам легко робити щоденну гімнастику, бо часто дітки просто не дають робити вправи, настільки в них не розроблені ручки, ніжки.

 

Загартування, масаж і гра

Тернополянка Вікторія Щепанкевич каже, що вирішила ходити на заняття з малючкового плавання з 6-місячним Дем'янчиком для оздоровлення, для зміцнення імунітету, для загартовування.

- В нас трошки гіпотонус є, то ходимо, щоб зменшити це, - каже пані Вікторія. - Малий задоволений і я задоволена, бо це весело бути разом у воді.

Уже кілька разів тренувалася зі своєю 9-місячною Вікторією тернополянка Оксана Музика.

Розповідає, що плаванням вони дуже задоволені, дитина в захваті, щаслива, а від цього і вона сама щасливіша.

- Ще коли я була вагітна, хотіла згодом віддати дитину на плавання. Але тоді в нас в Тернополі не було груп для таких маленьких діток, - розповідає Оксана. - Тепер така можливість є, і ми скористатися цим. Знайома підказала, що в Тернополі відкривається група грудних діток. Спочатку були на пробному занятті, а тепер уже ходимо на індивідуальні.

Ми розминали ручки, ніжки, знайомили донечку з водою, робили вправи на дихання, виробляли рефлекс, щоб дитина не боялася, коли на голівку ллється водичка, багато гралися. Тренер все робить з грою, щоб діти не боялися, бо багато дітей води бояться, а нам пощастило, що ми води не боїмося.

Заняття у воді, як вважає жінка — це для дитини і масаж, і гра, і заняття для розвитку, і спілкування з іншими мамами, дітками, і оздоровлення, бо в кого є дисплазія, чи якісь інші проблеми з м'язами, гіпертонус чи гіпотонус, чи проблеми з диханням, такі заняття дуже корисні.

- Як би було раніше в Тернополі таке раннє плавання, то ми почали б ходити набагато раніше, бо доця мала проблеми з ніжками, - каже пані Оксана. - Ми уже виправили все масажами, але тепер для гарного розвитку приходимо плавати. Це і розвиток, і радість, дитина посміхається, їй радісно від того часу у воді.

 

У ванну — з двох тижнів

Починати заняття у воді можна, коли діткам минуло два тижні після народження. Такі заняття проводять в домашній ванні. Тетяна каже, що таких маленьких учнів у неї поки не було. Найменшою дитиною, з якою вона займається зараз, це двомісячне немовля, заняття проходять у ванній. А в басейні можна займатися уже з 3-х місяців. А наймолодшій дівчинці, яку мама приносить в басейн, зараз 4 місяці. Найстаршим діткам — три роки.

Аби перебування у воді відбувалося безпечно і корисно, батькам спочатку треба освоїти основні види  підтримки дитини, щоб маля не захлинулася чи не наковталося води.

- У ванні батьки можуть робити дитині різні підтримки, а також різні вправи, при яких малюк розробляє ручки, ніжки, спинку, таз, тулуб, - розповідає Тетяна Винничук. - І вчитися виробляти рефлекс затримувати дихання.

 

Пірнають по команді

Якщо ви думаєте, що раннє плавання означає, що дитину просто так беруть і одразу сходу опускають у воду і чекають, поки вона сама попливе під водою, то це не так. Хоча для діток вода є звичним середовищем, вони спокійно можуть там і очима кліпати, і рот відкрити, і пальчик в рот засунути, але спиратися на природні рефлекси, що в дитини рефлекторно затримається дихання, і вона там не наковтається води, не можна, переконана Тетяна Винничук.

- Мені батьки часто говорять, що знають про такий природний рефлекс дитини, коли вона затримує повітря, мовляв, його просто треба підтримувати і розвивати, але спекулювати на природніх рефлексах не можна, - переконана інструктор. - Ми на цей рефлекс категорично не спираємося. Рефлекси, які дані природою, в 3-6 місяців мають зникати. А якщо його постійно стимулювати, то ланцюжок, закладений природою, порушується. В Європі така практика пірнання, яка спирається на природний рефлекс, категорично заборонена. Ми вважаємо, що без попередження занурити дитину в воду - це стрес для дитини.

Дитину до пірнання треба навчити, зазначає Тетяна.

- Ми виробляємо в малюка умовний рефлекс на команду, - каже Тетяна. - Це як і в собачки Павлова - коли вмикалася лампочка, то в неї текла слина. Так само і в нас. Це команда “1, 2, 3 - пірнай”. З часом дитина усвідомлює: коли буде така команда - потім на голівку буде литися водичка, а коли ллється водичка - значить треба затамувати подих. Я так само займаюся зі своєю дитиною вдома, і бачу, що він реально реагує на цю команду, він мружиться, закриває очки.

 

Через плач — не можна

Під час заняття у воді батькам дуже важливо звертати увагу на емоції дитини, наголошує інструктор.

- Зараз є багато відео в Інтернеті, де інструктори вчать так званому виживанню на воді -  занурюють дитину у воду, перевертають її, кладуть на спинку, хоча у неї ще не встигла вийти вода з носика, це все супроводжується плачем дитини, а вони переконують батьків, що це нормально. Але в такому разі батьки піддають дитину стресу. Дитина потім можливо перестане плакати, але ніхто не переймається чому. Можливо, вона просто змирилася, що батьки все рівно зроблять, що запланували, і не зважатимуть на її бажання, тим самим пригнічуватимуть її особистість. Так робити неправильно, потрібно обов'язково зважати на емоції дитини. Якщо вона плаче, значить їй щось не комфортно.

Плавання має приносити задоволення, радість. І хоч часом батьки на плач не зважають, мовляв, головне - фізичний розвиток, але треба думати і про психологічне здоров'я.

- Через плач займатися не можна, - наголошує Тетяна Винничук. - Усе треба робити “на позитиві” і радісній реакції дитини на те, що відбувається у воді.

Довідка

Про все, що цікавить мамусь про груднічкове плавання у Тернополі, шукайте на сторінці "Water Baby Тернопіль. Груднічкове плавання" у Фейсбуці

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

09:05 Млинці на Масляну: простий рецепт приготування play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 23 лютого: день народження у екс-президента Віктора Ющенка 07:03 Насувається циклон: у неділю обіцяють сильний вітер та дощ, а у понеділок - мокрий сніг 22:29 Євробачення-2020: як у нацвідборі виступили тернополяни? Від читача 15:51 Голова Великогаївської ОТГ придбав елітного позашляховика за кошти громади вартістю майже в мільйон 21:11 Що білизна може розказати про чоловіка та жінку 20:04 "Як серед літа на Дамбі будуть світитися ці новорічні вогні?" А ви як вважаєте? (Для обговорення) 19:05 Тернополянка попалася на схему, що приносить шахраям мільйон за добу play_circle_filled 18:27 Підгрушна та Меркушина – бронзові призерки чемпіонату світу з біатлону 17:03 Як схуднути і привести себе в форму до літньої відпустки не виходячи з дому та без шкоди для здоров'я photo_camera 16:15 Майже 5 років тюрми, бо обікрав дві церкви на Тернопільщині 15:23 Перше та останнє ексклюзивне інтерв'ю на посаді голови Тернопільської ОДА. Звільнили Ігоря Сопеля photo_camera stars 15:05 Пів мільйона гривень у Тернополі щороку виділяють на пільгове молодіжне кредитування 14:17 Чи залишала евакуйованих у Нових Санжарах? Міністр Скалецька прозвітувала про день в карантині play_circle_filled 13:59 Тернопільська "Нива" здобула чергову перемогу на тренувальних зборах play_circle_filled 13:07 У чоловіка на Тернопільщині поліцейські вилучили кустарну зброю 12:30 Сьогодні пройде фінал Нацвідбору на Євробачення: де й коли дивитися та як голосувати play_circle_filled 12:06 Справа наркоторговців: чому апеляцію розглядатимуть не раніше березня? 11:03 Що таке «м’ясо майбутнього» та коли його скуштують тернополяни photo_camera 10:20 Тернопільські моржі відсвяткують день народження клубу рекордами і флешмобами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up