Нові виробництва – у харчовій промисловості

Нові виробництва – у харчовій промисловості
Нові виробництва в області започатковують в основному у харчовій промисловості. Так, на Тернопіллі вже вдалося запустити нову лінію на Зарубинецькому спиртозаводі. А восени цього року місцеві інвестори планують відновити роботу Тернопільського м’ясокомбінату

У сучасних економічних умовах нові виробництва якщо й з’являються, то в аграрному секторі та харчовій промисловості, вважають економічні експерти. Саме у цих галузях менший термін окупності проектів, тому можна швидко розраховувати на отримання прибутків. Масштабніші та довгострокові проекти є ризикованими за умов нестабільної економічної ситуації. Тож навіть за наявності коштів інвестори не хочуть ризикувати і вичікують кращих часів.

В області – п’ять великих підприємств
- Виходячи з сучасних реалій, я порадив би новачкам спробувати щось нескладне, де є гарантований збут, - радить підприємець і бізнес-тренер Ігор Качмарський. - Наприклад, вирощування овочів, зелені, декоративних рослин. Те, що не продали, завжди можна роздати знайомим або з'їсти. Наша область позиціонує себе аграрною, але більшість продуктів на ринках і у супермаркетах імпортні або з інших областей. Тому тут є певний простір для збуту товарів. У кризу найкраще продаються елементарні речі: їжа, одяг. Пошив дитячого одягу - це ще одна ніша, яка зовсім не зайнята.
У виробництві промислової продукції Тернопільська область пасе задніх. Так, за січень-лютий цього року підприємства краю реалізували промислової продукції на суму 1,577 млрд грн. Питома вага регіону у загальному обсязі реалізованої продукції в Україні становить лише 0,8%. Нижчий показник - тільки у Чернівецької області. Там підприємства за перші два місяці цього року реалізували продукції на 970 млн грн. Питома вага сусідів - 0,5%.
За даними обласної адміністрації, у розвитку приватного сектору Тернопільщини важливу роль відіграє малий та середній бізнес. Сьогодні в області здійснюють господарську діяльність близько 5000 підприємств. Крім цього, зареєстровано 43000 фізичних осіб-підприємців. За структурним розподілом частка малих підприємств у загальній кількості виробництв області становить 93,8%. Частка середніх підприємств - 6,1%. Відповідно, частка великих підприємств - лише 0,1%.
У час економічної кризи чимало підприємств та підприємців згортають своє виробництво. Однак є й ті, хто здійснює перепрофілювання своєї діяльності або ж починає бізнес з нуля.
Так, у першому кварталі цього року в області зареєструвалося 128 юридичних осіб та 892 фізичних осіб-підприємців. За цей період створили 1,7 тисячі нових робочих місць.



Почали виробляти біоетанол
Серед найвагоміших бізнесових проектів першого півріччя - запуск лінії з виробництва паливного біоетанолу на Зарубинецькому спиртовому заводі.
- Завдяки інвестиційній програмі нам вдалося відновити роботу дочірнього підприємства «Зарубинський спиртовий завод», - розповідає директор товариства «Українські енергетичні системи» Олександр Слободяник. - Ми здійснили перепрофілювання заводу з виробництва спирту на виробництво біоетанолу зі збільшенням продуктивності з 3000 декалітрів до 6000 декалітрів на добу. Впровадили сучасну автоматизацію усіх відділень підприємства та створили 120 робочих місць.
До слова, запустити лінію з виробництва біоетанолу вдалося завдяки вірменським інвестиціям. Як повідомили у Тернопільській обладміністрації, наразі, на жаль, це єдиний бізнесовий проект, який цього року вдалося втілити завдяки іноземним інвестиціям.
Уже діючі підприємства завдяки внутрішнім коштам запустили в області ще кілька нових виробництв.

На черзі – запуск м’ясокомбінату
Так, тернопільський пивзавод «Опілля» кілька місяців тому придбав і встановив нову лінію для розливу пива.
- Лінія розливу призначена для наповнення пляшок пивом, наклеювання етикеток та пакування в термозбігову плівку, - розповідає комерційний директор товариства пивоварня «Опілля» Володимир Гульовський. -  У склад лінії входить сучасне обладнання виготовлене в Німеччині та Італії. Дане обладнання було встановлено з метою нарощування виробничих потужностей підприємства з підвищення якості продукції  та підвищення економічних показників на одиницю випущеної продукції. Лінія розливу є повністю автоматизованою на всіх етапах виробничого процесу, що в свою чергу підвищує економічний показник та покращує якість, так як  виключається випадки людського фактору. На даному обладнанні вдалося скоротити витрати води на 60-65%, значно покращилися показники по електроенергії  на одиницю продукції. Лінія розливу працює з продуктивністю 24 тис.пл./год.  
Як розповів Володимир Гульовський, порівняно з попередньою лінією розливу, продуктивність зросла в чотири рази. Сума інвестицій в обладнання складає 4 300 000 гривень.
А корпорація «Агропродсервіс» у селі Яструбово Козівського району запустила бетонний завод. Продукція розрахована на внутрішні будівельні потреби великого аграрного підприємства. Однак це таки нове виробництво, нові робочі місця.
На черзі в «Агропродсервісу» ще один вагомий проект - аграрне підприємство викупило Тернопільський м’ясокомбінат і готується до відновлення його роботи.
Як повідомив генеральний директор Корпорації «Агропродсервіс» Іван Чайківський, запустити виробництво планують у вересні-жовтні цього року.
- Про обсяги виробництва та кількість нових робочих місць поки рано говорити, - каже пан Чайківський. - Однак уже зараз відомо, що, крім виробництва свіжоморожених, охолоджених напівтуш свійських тварин, планується відновлення роботи консервного цеху. Для цього закуплять обладнання у провідних європейських виробників. Збут плануємо здійснювати в межах України та на експорт. В експорті насамперед орієнтуємося на європейські ринки. З цією метою проведемо сертифікацію виробництва та приведемо норми виробництва до світових стандартів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 21:01 Загинув 23-річний воїн з Тернопільщини Павло Мізоцький 20:02 «Халява вічною не буває»: судили посадовця за хабар 500 доларів. За що вимагав і як покарали? 19:03 Скільки коштує м’ясо до Великоднього столу у Тернополі: порівняли ціни у супермаркетах та на ринку photo_camera Від читача 14:51 Участь в «Армії відновлення» Тернопільщини – Ваш реальний внесок у Перемогу! 18:03 На Гайовій поклали новий асфальт: який вигляд має вулиця після реконструкції photo_camera 17:20 На Кременеччині віддали землю під сміттєпереробний завод, а отримали — борги за оренду в сотні тисяч 16:40 Помічник лісничого з Тернопільщини привласнив з каси 80 тисяч. Що йому загрожує 16:15 Втеча від мобілізації? Перевірили, що робить Труш в університеті та чи стоїть на військовому обліку 15:30 Скільки коштує великодня атрибутика у магазинах та супермаркетах Тернополя 14:55 Сезон полуниць стартує: що важливо знати, аби не отруїтись 14:20 Тернополянин залишив наплічник біля камер схову в магазині, а коли повернувся — його там не було 13:31 Тернополянка Наталя Яремчук напекла та передала хлопцям на фронт понад три тонни солодощів play_circle_filled photo_camera 12:46 Кабмін розглядатиме законопроєкт, який спрощує міжнародний розшук 12:04 Чи можна у Страсний тиждень садити город: відповідає отець Олексій Філюк photo_camera 11:23 Тернопіль — одне з найпрозоріших міст в умовах війни. А ви згодні? 10:45 У Чорткові будують бібліотечний артгараж за понад мільйон photo_camera 10:10 Виборював перемогу для наших дітей: у Збаражі попрощались з Героєм Ігорем Войцеховським 09:35 Чи буде спекотно на Великдень: синоптики озвучили прогноз 09:02 У Львові успішно прооперували 16-річну тернополянку, яка не могла ходити без болю у взутті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up