Як "вижити" в офісі: поради Супрун

Як "вижити" в офісі: поради Супрун

Роботодавці мають розуміти, що в 2019 році вже недостатньо просто платити хорошу зарплату. Працівникам потрібні комфортні офіси та корисні “бонуси”, а не печиво, каже екс-керівник МОЗ.

Офісний працівник майбутнього матиме згорблену спину, варикоз, сухі червоні очі та великий живіт. Такого висновку дійшли дослідники, проаналізувавши анкети працівників із Британії, Німеччини та Франції. 

Але це далеко не повний перелік проблем зі здоров’ям, які може спричинити офісна робота без поєднання з фізичними навантаженнями, правильним харчуванням та навіть правильним сидінням за робочим столом. Про це пише Уляна Супрун на свої сторінці у Facebook.

Про сидіння 

Науковці та медики все більше кажуть про сидіння як про нове куріння. Дослідження свідчать, що понад 4 години сидіння перед екраном збільшують ризик смерті від багатьох хвороб на 50%. Крім того, ризик серцево-судинних захворювань зростає на 125%. 

Відео дня

Тож протягом робочого дня необхідно робити перерви, аби порухатися, зробити розтяжку та подихати свіжим повітрям. Насправді достатньо доволі простих вправ, аби зняти напругу в спині та шиї — на 72%. 

Також не втрачайте нагоди порухатися, коли говорите по телефону або йдете на обід. Зрештою вставайте з-за робочого столу щогодини та ходіть офісом. 

Деякі дослідження також свідчать, що регулярні розминки на робочому місці зменшують стрес і фізичне навантаження та покращують настрій.

Оскільки зовсім позбутися сидіння перед екраном не вдасться, єдиний вихід — сидіти правильно та дбати про свою поставу. 

Про харчування

Найбільш поширені причини смертності українців так чи інакше пов’язані за харчуванням. Тож варто продумано ставитися до свого раціону та харчуватися збалансовано. 

"Звісно, походи з колегами на ланч — це хороша нагода поспілкуватися та зблизитися, але, на жаль, страви в закладах далеко не завжди можуть забезпечити потреби організму. Тож краще готувати вдома та носити їжу із собою на роботу. Так ви можете контролювати вміст своєї тарілки та дбати про те, щоб там було менше цукру та жиру і більше овочів та фруктів", - радить Супрун.

Про емоційне вигорання, понаднормову роботу та перевтому

Одна з найбільш поширених бід сучасних працівників — емоційне вигорання. І хоча воно не є хворобою, вигорання знижує працездатність, призводить до того, що людина цинічно та відсторонено ставиться до своїх посадових обов’язків, відчуває виснаження та дистанціюється від своїх посадових обов’язків. Вигоранню можна і треба запобігати. І дійсно прогресивні працедавці розуміють, що також і їхня відповідальність — забезпечувати умови для відпочинку співробітників та вчасно (за потреби) змінювати вид діяльності, умови роботи абощо. 

Дослідження свідчать, що коли в людей є 10 і більше днів оплачуваного лікарняного — вони краще дбають про своє здоров’я та більше часу приділяють превентивним заходам. Роблять щеплення, проходять мамографію та регулярні обстеження в сімейного лікаря. Крім того, так застужені співробітники не заражають одне одного. 

"Компанії мають розуміти, що оплачувані лікарняні та відпустки — це інвестиція у продуктивність співробітників. Змучені, виснажені та демотивовані співробітники не будуть ефективними на роботі", - наголосила колишня очільниця МОЗ. 

Ще один чинник, що може суттєво погіршувати умови роботи — оупен спейси, які мали об’єднувати людей та сприяти появі нових ідей. Для багатьох вони перетворилися на пекло. Тут і якість повітря, і шум, що заважає зосередитись, і штучне освітлення. У співробітників має бути можливість змінювати локацію для роботи в офісі, аби не сидіти весь день на одному місці, працювати в закладі чи парку, усамітнитися, аби сконцентруватися або відпочити.  

Повітря в офісі

Якість повітря суттєво впливає на самопочуття, а відтак і на продуктивність. Дослідження свідчать, що свіже повітря в робочому приміщенні підвищує продуктивність на 11%. 

Аби покращити якість повітря в офісі, компанії можуть заборонити курити в приміщенні, розміщувати рослини, встановити очищувачі повітря та регулярно провітрювати робочі кімнати. 

Але в офісах, зазвичай, працює система вентиляції і кондиціонування, а відчинити вікно так просто неможливо. Інколи вентиляцію відключають, або вона недостатня для задоволення потреби в зміні повітря.

Вода 

Аби почуватися добре, нашому організму потрібно споживати достатньо води. Від цього залежить якість сну, бодрість, здатність фокусуватися, ясність розуми та уважність. Усе це безпосередньо впливає на продуктивність роботи. 

В офісах має бути вільний доступ до якісної питної води. Для цього потрібно встановити достатню кількість кулерів або інших джерел води. Також менеджерам варто регулярно нагадувати співробітникам про те, чому потрібно пити воду. 

Освітлення

Дослідження свідчать, що співробітники, які сидять на відстані до 3 метрів від вікна, фіксують зменшення напруги очей, головного болю, погіршення зору. 

"Що можуть зробити роботодавці? Обирати/будувати офіси з максимальним доступом природного світла.  Додавати до нього лампи, ліхтарі, дбати про світлові бліки", - розповіла Супрун.

Тварини в офісі

Деякі люди потребують присутності службової тварини: поводиря, собаки, що заспокоює — або просто мають бажання бути із улюбленцем вдень. Такі відомі офіси, як Amazon та Google облаштовані дружньо до тварин. Звісно, не всі наші офіси дружні навіть до людей. 

Але присутність собаки в офісі має чимало переваг: люди краще витримують фізичний стрес, мають менше проявів стресованості, як-то високий тиск і прискорене серцебиття, відчувають підтримку і щиру любов собаки. Люди в присутності тварин чи друзів краще пораються із інтелектуальними завданнями. 

Собаки в офісі перший час можуть відволікати, але згодом до них звикають. Обмеженнями до запрошення песиків на роботу є алергії і фобії співробітників. 

"Далеко не всі офісні працівники можуть стати фрілансерами чи поїхати зимувати до океану, аби зберегти фізичне та психічне здоров’я. Тож аби працівники не втрачали мотивацію та здоров’я, потрібно дбати про те, щоб робочі умови були комфортними та не шкідливими. Роботодавці мають розуміти, що в 2019 році вже недостатньо просто платити хорошу зарплату. Працівникам потрібні комфортні офіси та корисні “бонуси”, а не печиво", - підсумувала Супрун.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up